Tradičný Prechod rozprávkovým lesom v Kremničke bude v sobotu 8. júna 2024

Tip na výlet
0 /

Organizátori – Občianska rada, Klub seniorov v Kremničke, Urbárska spoločnosť v Kremničke spolu  s miestnymi poslancami mestského zastupiteľstva pozývajú na Prechod rozprávkovým lesom, ktorý sa uskutoční v sobotu 8. júna 2024 od 8:00 do 11:00 hod. so štartom pri miestnej materskej škole v Kremničke.

Toto tradičné podujatie sa pôvodne malo uskutočniť na Deň detí 1. júna, ale kvôli nepriaznivému počasiu museli organizátori preložiť  obľúbenú akciu pre rodiny s deťmi  o týždeň neskôr. V sobotu 8. júna bude opäť pripravených množstvo stanovíšť a atrakcií s rozprávkovými bytosťami. V cieli chýbať ďalší sprievodný program a samozrejme chutné občerstvenie.

Dlhoročný poslanec Milan Smädo, ktorý organizuje toto vynikajúce podujatie v Kremničke od roku 1990, pre náš portál povedal:

„Ako po iné roky aj teraz budeme mať 8. júna v teréne  množstvo našich dobrovoľníkov, ktorí nám pomáhajú s organizáciou. Opätovne očakávame veľký počet účastníkov. Z Prechodu rozprávkovým  lesom v Kremničke sa stala celomestská akcia, čo nás na jednej strane teší, na druhej to kladie na organizátorov väčšie nároky vrátane finančných. Dúfam, že túto sobotu nám už vyjde počasie a všetci  malí i veľkí návštevníci si odnesú domov príjemné zážitky.“

Zľava Milan Smädo a Igor Kašper

Zľava Milan Smädo a Igor Kašper

Prechod rozprávkovým lesom v Kremničke je dobre značený aj s upravenými chodníkmi. Na každom stanovišti čaká prekvapenie najmä pre  deti, ktoré po splnení súťažnej úlohy dostanú darček.

Poslanec Igor Kašper dodáva:

„Organizátori sú pripravení na stovky detí, s ktorými prídu aj ich rodičia či príbuzní. Verím, že to bude opäť vydarená akcia pre Bystričanov aj ľudí zo širokého okolia nášho mesta. Želajme si, aby sa nám tohtoročný  Prechod rozprávkovým lesom v Kremničke vydaril.“

Trasa Prechodu rozprávkovým lesom v Kremničke je vzhľadom na výškové pomery trochu náročnejšia najmä pre dospelákov, ale pokojne ju zvládnu celé rodiny.

Odporúča sa prísť na túto akciu v športovom oblečení s obuvou vhodnou do terénu. Tak nech to túto sobotu vyjde…

Autor: (tom), Foto: ilustračné