Teplé počasie v Banskej Bystrici umožňuje klasické odstraňovanie výtlkov a jarnú údržbu športovísk

SPRÁVY
1 /

Oprava ciest musí kvôli bezpečnosti premávky pokračovať po celý rok. Vzhľadom na to, že v zimných mesiacoch sa v našom regióne asfalt nevyrába, výtlky na hlavných cestách sa opravovali systémom vyhrievania asfaltu infražiaričom – tzv. žehličkou. Teplé takmer  jarné počasie posledných týždňov umožnilo cestárom opravovať výtlky na cestách v našom meste klasickým spôsobom.

V meste pokračuje odstraňovanie výtlkov na cestách

Cestárov od práce neodradilo ani časté mrholenie. Pokračujú v odstraňovaní výtlkov spôsobených výkyvmi počasia v priebehu zimy.

Ešte v januári sme na hlavných cestných ťahoch opravovali výtlky systémom vyhrievania asfaltu. V týchto dňoch, keď už je počasie teplejšie, opravujú cesty klasickou metódou. V pondelok začali na Čerešňovej, Jabloňovej, Moskovskej, Podháji a THK.

„Dúfam, že v najbližších dňoch vyjde aj trochu slnka, aby sme mohli postupne nerušene opravovať výtlky všade tam, kde to je na území mesta potrebné,“

uvádza primátor Ján Nosko.

Začala aj jarná údržba športovísk

Hoci je ešte len február, teplé počasie umožňuje pracovníkom Záhradníckych a rekreačných služieb  začať s niektorými prácami skôr ako zvyčajne. Tak je tomu napríklad aj pri údržbe verejných športovísk na území mesta.

Už počas minulého týždňa ZAaRESáci uskutočnili:

– výmenu poškodených ochranných sietí na ihrisku s umelou trávou v Rakytovciach,

– osadenie nových ochranných sietí na ihrisku na Kalinčiakovej ulici,

– výmenu poškodených sietí na futbalových bránkach na Severnej.

„Údržba športovísk bude pokračovať aj v priebehu marca. Ak evidujete vo Vašom okolí nejaké nedostatky, môžete sa na nás obrátiť s podnetom na sekretariat@zaaresbb.sk,“

hovorí riaditeľ ZAaRESu Ivan Šabo.

Autor: (tom), Foto: mesto BB a ZAaRES