Svetový deň cestovného ruchu na Horehroní

Z regiónu
0 /

Aj tento rok si opäť pripomenieme aký význam má pre región Horehronie a mesto Brezno cestovný ruch. V utorok 27. septembra sa bude Horehronské múzeum niesť v duchu Hravej hudby a zvonkohry. Priestory synagógy spestrí Organizácia tanC o. z. so svojím pohybovým predstavením.

Najbližší utorok 27. septembra si spolu pripomenieme, aký má aj pre nás cestovný ruch význam. Už tradične si počas tohto dňa pre Vás Horehronské múzeum pripravilo špeciálny program v Meštianskom dome. O 16:00 hodine začne zážitková aktivita pre deti o spoznávaní hudby a tónov s názvom „Hravá hudba“.

O 17:00 hodine bude pokračovať podvečer hudobno-kultúrnym programom venovaným zvonkohre, jej prezentácií v „akcii“, spojenej s rozprávaním o jej čare s výnimočnosti. Celú atmosféru dotvorí vystúpenie FSk Kýčera z Čierneho Balogu.

„V jednej z piesní sa spieva Ovečka, ovečka trojaký úžitok….Horehronské múzeum počas podujatia ponúkne možnosť spoznať zvonec ako signálny nástroj spojený s ovčiarstvom aj v inej podobe,“

hovorí Ivica Krištofová, riaditeľka Horehronského múzea.

V tento deň bude pre verejnosť pripravený kultúrny program aj v priestoroch židovej synagógy. O 18:00 hodine začne program s názvom „Vedomie“, ktoré si pre Vás pripraví Organizácia tanC o. z.

Súčasná tanečná performancia je zameraná na vedomie a podvedomie – o ich vzájomnom ovplyvňovaní, pozorovaní, možnostiach, výhodách alebo tiež problémoch, ktoré ich prijatie a výskum môže spôsobiť.

Určujú prístupnosť podvedomia a slobodné konanie vedomia morálne a etické zásady/nastavenia každého jedinca? Alebo to považujeme len za snovú výpoveď, ktorej neprikladáme žiadny význam.

„Sme veľmi radi, že aj tento rok sa nám v spolupráci s Horehronským múzeom podarilo vytvoriť zaujímavý program pre návštevníkov. Na svoje si prídu určite milovníci hudobných, ale aj vizuálnych – tanečných vystúpení,“

dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Zdroj: OOCR Región Horehronie  , Foto: ilustračné