Svetové finále Red Bull Neymar Jr’s Five 2019 v Brazílii aj s Bystričanmi a Myjavčankami, tie získali víťazný pohár

0 /

V rodisku brazílskeho útočníka Neymara, v Praia Grande, sa tento víkend stretli najlepšie tímy z celého sveta, aby zabojovali o prvenstvo v globálnom turnaji v malom futbale. Boli medzi nimi aj dva  tímy  zo Slovenska.

Slováci a Slovenky v Brazílii

Na Red Bull Neymar Jr’s Five medzi hráčmi a hráčkami z viac ako štyridsiatich krajín nechýbali ani slovenskí zástupcovia. Na svetový šampionát v Sao Paulo postúpili dve slovenské partie. Zo 156 tímov, ktoré sa tento rok zapojili do boja o miestenky do Brazílie, sa v rámci Slovenska najviac darilo obhajkyniam titulu z minulého roka z tímu Spartak Myjava a chalanom z Thisismysen z Banskej Bystrice.

Obidva tímy sa tešili z možnosti reprezentovať našu krajinu a Vy ste ich mohli v zápasoch základných skupín (10 zmiešaných a dve ženské)  sledovať aj naživo. Live stream začal v piatok 12. júla o 15:00 hod. na Red Bull TV.

Svetové finále sa začalo skupinovou fázou, v ktorej sa predstavili všetci národní šampióni. Tí najlepší postúpili do vyraďovacej fázy, ktorá v sobotu pozostávala z osemfinále, štvrťfinále, semifinále a až potom si to proti sebe rozdali dva najlepšie zmiešané a čisto ženské tímy na svete.

V piatok boli súpermi našich chlapcov z Banskej Bystrice v dresoch Slovenska v zmiešanej skupine E Trinidad a Tobago, Francúzsko a Poľsko. Slovensky čakali v skupine B domáce Brazílčanky, Japonky, Talianky a Angličanky. O tom, komu sa podarí splniť si brazílsky sen a stretne sa aj s Neymarom a partiou jeho kamarátov, sa rozhodovalo v sobotňajšom finále.

4. Slovensko             3 1 0 2  1:8 3

Naši chlapci nepostúpili do vyraďovacích bojov o postup do finále a na turnaji tak skončili v základnej skupine.  Vo finále Maďarsko porazilo hráčov Španielska 2:0 a stalo sa tak víťazom Red Bull Neymar Jr’s Five 2019.

5. Anglicko      4 0 0 4 1:20 0

Slovenky sa v sobotňajšom semifinále stretli s hráčkami USA,  nad ktorými zvíťazili 5:0. Vo finále potom Myjavčanky zdolali Japonky 2:1 a stali sa tak víťazkami ženskej časti Red Bull Neymar Jr’s Five 2019. Pohár, ktorý naše ženy – futbalistky zdvihli nad hlavu, im odovzdal samotný brazílsky futbalista  Neymar. Gratulujeme!

O turnaji RED BULL NEYMAR JR’S FIVE

Globálny turnaj brazílskeho útočníka Neymara Jr prostredníctvom futbalu spája celý svet.  Pravidlá hry sú jednoduché – zápasy sú rýchle, technické a trvajú maximálne desať minút.

Hrá sa na malom ihrisku, bez brankára, piati na piatich. Keď jeden tím skóruje, ten druhý prichádza o hráča. Turnaj dáva priestor tímom zo všetkých kútov sveta – mužským, ženským aj zmiešaným. Tento rok sa do neho zapojilo viac ako 40 krajín a takmer 100 000 hráčov.

Tohtoročný Red Bull Neymar Jr’s Five je už štvrtým v poradí, na Slovensku prebehol po druhý raz. Prvé miesto v národnom finále zabezpečilo víťazným tímom účasť na svetovom šampionáte v brazílskom Praia Grande. V Instituto Projeto Neymar Jr sa rozhodne o globálnych majstroch.

Úvodný ročník v roku 2016 vyhrali Brazílčania, kráľmi malého futbalu v roku 2017 sa stali Rumuni a minulý rok trofeje nad hlavy zodvihli Mexičania a ženský tím z Brazílie. Vo finále v roku 2018 sa v Južnej Amerika darilo aj Slovákom. V silnej konkurencii tímov z viac ako šesťdesiatich krajín obsadil Atletico Trnava FC deviate miesto a dievčatá zo Spartaka Myjava sa tešili zo skvelej tretej priečky. Teraz sa stali víťazkami turnaja.

Zdroj: Monika Viňanská, Foto: Red Bull Neymar Jr’s Five