Skvelý slovenský inline korčuliar Pavol Dzurák z Banskej Bystrice vyhral medzinárodné preteky v rakúskom Linzi

0 /

Banská Bystrica má skvelého reprezentanta v inline korčuľovaní Pavla Dzuráka (44), ktorý žne športové úspechy slovenských aj európskych korčuliarskych tratiach. Minulú nedeľu triumfoval na Fischer Brot Inline Halbmarathone.

Pavol Dzurák pôsobí Slovenskom rýchlokorčuliarskom zväze a jazdí za tím Inline Borievka Banská Bystrica. V nedeľu 7. apríla sa v rakúskom Linzi konala veľká športová udalosť – Linz Marathon, ktorej sa zúčastnilo 17 400 športovcov z 85 štátov .

Jednou z disciplín, v ktorých sa na Linz Marathone pretekalo, bol aj Fischer Brot Inline halbmarathon. V pretekoch v inline speed skatingu na dlhej trati reprezentoval Slovensko Bystričan Pavol Dzurák jazdiaci za klub Inline Borievka .

Podujatia sa zúčastnilo vyše 100 pretekárov z 10 krajín a na prvom miest skončil náš reprezentant Pavol Dzurák ako absolútny víťaz pretekov.

Pavol Dzurák

„Je to moje prvé tohtoročné víťazstvo na väčších medzinárodných pretekoch a som nesmierne šťastný, že tvrdý tréning prináša výsledky. Krajší začiatok sezóny som si nemohol želať,“

povedal v cieli Dzurák.

Už v sobotu ho čakajú ďalšie medzinárodné  preteky na Cracovia Marathon v Poľsku. Pavol Dzurák absolvuje maratón  celej dĺžke, čo preverí aj jeho vytrvalosť.

Autor: (tom), Foto: Pavol Dzurák a FB