Primátor Nosko a rektor Hiadlovský odovzdali 3.552,80 eur Červenému krížu  

SPRÁVY
0 /

Primátor mesta Ján Nosko spolu s rektorom Univerzity Mateja Bela Vladimírom Hiadlovským odovzdali dnes spoločný výťažok z charitatívneho primátorského a univerzitného punču. Sumu 3552,80 eur prevzali dobrovoľníci Slovenského červeného kríža.

Vyzbierané peniaze sa použijú na vybavenie Humanitárnej jednotky v Banskej Bystrici. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí toto výnimočné podujatie podporili a pomohli tak dobrej veci.

„Táto jednotka slúži ako tylové zabezpečenie pre ostatné záchranné zložky v krízových situáciách. Zasahovali sme napríklad aj pri páde vrtuľníka na Strelníkoch či pri kalamitách na Donovaloch. Vďaka výťažku z charitatívneho punču bude do vybavenia zakúpená elektrocentrála, kúrenie, plynový horák či varnice,“

uviedla riaditeľka územného spolku Slovenského červeného kríža v Banskej Bystrici RNDr. Zuzana Stanová.

Dňa 13. decembra 2016 ponúkal rektor s vedením univerzity a fakúlt na Námestí SNP univerzitný punč nielen študentom a zamestnancom, ale aj verejnosti. Podarilo sa im vyzbierať sumu 1 267,80 eur.

Na primátorskom punči, ktorý sa uskutočnil 16. decembra 2016, prispeli Banskobystričania i návštevníci mesta na dobrú vec a výsledkom bola suma 2.085 eur.

Primátor mesta a rektor Univerzity Mateja Bela sa predtým dohodli, že ten, kto vyzbiera menšiu sumu, doplatí k výťažku 200 eur z vlastného vrecka. Rektor UMB Vladimír Hiadlovský stávku dodržal a výsledná suma z tohto charitatívneho podujatia je 3.552,80 eur.

Autor: Dominika Mojžišová, Foto: mesto BB, UMB, Mirka Chabadová