Primátor Ján Nosko je s rodinou v karanténe, Rooseveltka funguje normálne

Zdravie
1 /

V karanténe kvôli pozitívnemu testu mamy zostáva už aj primátor Ján Nosko s rodinou, hoci ich testy sú negatívne. Celková situácia v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici je oproti niektorým ostatným nemocniciam na Slovensku stabilná.

Banskobystrický primátor Ján Nosko na sociálnej sieti v sobotu uviedol:

„Dnes mi s mojimi babami začína domáca “Covid-párty”. Aj keď po dnešnom testovaní sme všetci traja negatívni a tešíme sa dobrému zdraviu, po kontakte s mojou pozitívnou mamičkou, ktorá príznaky ochorenia má, nás čaká 10 – dňová domáca karanténa. Verím, že budeme v poriadku a po jej uplynutí ju budeme môcť srdečne objať. Dávajte na seba pozor a buďte opatrní“.

Za piatok pribudlo v Banskobystrickom kraji rekordných 224 ľudí pozitívne testovaných na COVID-19, z toho 91 v okrese Banská Bystrica. Podľa prognóz by počet nových prípadov mal ešte vzrásť.

Kým podľa ministra zdravotníctva sa mnohé nemocnice na Slovensku z dôvodu nárastu pacientov chorých alebo pozitívne testovaných na COVID-19, medzi ktorými sú často aj lekári či ďalší zdravotnícki pracovníci, dostávajú do vážnych problémov, v banskobystrickej Rooseveltke je situácia stabilná. Na oddelení infektológie je obsadených 16 zo 45 lôžok a sú ešte voľné kapacity pre pacientov s ochorením COVID-19.

„Na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny sú hospitalizovaní traja pacienti, ktorých zdravotný stav si vyžaduje podporu dýchania. K dnešnému dňu je pozitívne testovaných 12 zamestnancov. Personálna situácia je v túto chvíľu zvládnuteľná,  zatiaľ sme schopní zabezpečiť plánované operačné zákroky,“

uvádza generálna riaditeľka nemocnice Miriam Lapuníková.

Rooseveltova nemocnica upozorňuje, že ambulancie v rámci možností ordinujú, ale pokiaľ to pacientom umožňuje zdravotný stav, odporúča kontaktovať svojho lekára telefonicky a uprednostniť e-recept. 

Autor: (tom), Foto: FB a ilustračné