Prieskum FOCUS: Hlas jasne vedie pred Smerom, s odstupom za nimi je Progresívne Slovensko

SPRÁVY
0 /

Ak by sa parlamentné voľby konali koncom septembra 2022, vyhrala by ich strana Hlas-SD pred Smerom a Progresívnym Slovenskom. Vyplýva to z najnovšieho exkluzívneho prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza, ktorý sa uskutočnil v dňoch 21. až 29. septembra na vzorke 1 009 respondentov.

Hlas si stále drží prvú priečku pred Smerom, už v druhom prieskume po sebe sa na tretie miesto dostalo Progresívne Slovensko, ktoré z neho po rozbití vládnej štvorkoalície odsunulo SaS.

„Ďakujeme za dôveru. Úprimne sa tešíme, že HLAS je stále najvýraznejšou alternatívou voči súčasnému marazmu a chaosu,“

 uviedol k výsledkom aktuálneho prieskumu predseda Hlasu Peter Pellegrini.

Respondentom kládla agentúra nasledujúcu otázku:

„Predstavte si, prosím, že by sa parlamentné voľby na Slovensku konali na budúci víkend. Zúčastnili by ste sa ich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?“

Zľava Peter Pellegrini, Robert Fico a Michal Šimečka

Zľava Peter Pellegrini, Robert Fico a Michal ŠimečkaPodľa prieskumu by vedúci Hlas  získal 20,3 percenta. Na druhej mieste by skončila strana  Smer-SD s 15,3 percentami, tretie by bolo Progresívne Slovensko, ktoré by volilo 9,6 percenta opýtaných.

Ďalšie poradie politických subjektov je nasledovné: SaS (8,2 %). Nasledovalo by hnutie Republika  (7,8 %),  OĽaNO  (7,2 %), Sme rodina (7,0 %) a KDH (6,2 %).

V NR SR by tak bolo 8 politických subjektov, ktoré by si rozdelili 150 poslaneckých mandátov nasledovne: Hlas-SD 38, Smer 28, Progresívne Slovensko 18, SaS 15, Republika 14, OĽaNO 13, Sme rodina 13 a KDH 11 mandátov.

Pred bránami parlamentu by zostala Aliancia (4,6 percenta), SNS (3,9 percenta), Kotlebovci ĽSNS( 2,9 percenta) a Za ľudí 2,4 percenta respondentov.

Zdroj: (tom) a Focus, Foto: ilustračné a TV Markíza