Príďte cez víkend podporiť prípravku Baranov – štvrtákov na medzinárodnom hokejovom turnaji Zeus Cup

ŠPORT
0 /

V dňoch 10.-11. februára 2024 organizuje klub Barani v Banskej Bystrici v hale „A“ Tipsport arény  medzinárodný hokejový turnaj ZEUS CUP pre hráčov s rokom narodenia 2014 (štvrtáci). Svoju účasť potvrdilo 9 tímov zo Slovenska, Chorvátska, Maďarska a Poľska.

Tri mesiace príprav pomaly spejú k svojmu vyvrcholeniu. Cez víkend sa v banskobystrickej Tipsport aréne na medzinárodnom turnaji Zeus Cup predstavia mladí hokejisti U10 z hokejových klubov:

Barani Banská Bystrica

Hoba Bratislava

HK Poprad

HC Košice

HK Brezno

HK Sršne Košice

SC Vašas Budapešť

Nowy Targ

Partizán Belehrad

Turnaj je určený pre štvrtákov základných škôl, pre Baranov ako rozlúčka s prípravkou na záver sezóny. Vďaka sponzorom finančný výťažok z turnaja je určený na týždňový tréningový pobyt mladých bystrických hokejistov vo Švédsku so záverečnými zápasmi s miestnymi klubmi.

Hlavný tréner prípravky Baranov Patrik Trnka pre náš portál povedal:

„Rád by som Vás všetkých pozval na medzinárodný hokejový turnaj Zeus Cup, na ktorom sa ako domáci tím predstavia moji zverenci. Veľmi ma teší, že sa konečne môžu predviesť na domácom ľade pred svojimi rodičmi, starými rodičmi, súrodencami, celou rodinou a nemusia pritom cestovať mimo svoj domov. Veľmi pekne sa chcem poďakovať za pomoc pri zorganizovaní turnaja hlavne rodičom chalanov, no v neposlednom rade aj všetkým partnerom a sponzorom, vďaka ktorým to bude ešte lepšie. Tešíme sa na vás v Tipsport aréne Banská Bystrica.“

Manažér turnaja Peter Tuschl k samotnému priebehu turnaja uviedol:

„Príprave turnaja sa venujeme prakticky od decembra minulého roka. Výsledok našej práce sa dostaví počas tohto víkendu.  Zápasy dvojdňového turnaja Zeus Cup začínajú v sobotu 10. februára  od 7:30 do 18:50 hod. a v nedeľu 11. februára od 8:00 do 17:00 hod, záverečný ceremoniál je na programe o 17:40 hod. Hrá sa na šírku tretiny systémom „minihokej“ 3 na 3, s počtom hráčov 9 korčuliarov  + 1 brankár (max. 12+2). Súčasne sa hrajú tri zápasy po 21 minút.“

Tímy budú rozdelené do dvoch 9-členných kvalifikačných skupín, ktoré sa odohrajú systémom každý s každým. Prvé štyri družstvá z oboch skupín vytvoria osemčlennú finálovú skupinu a druhých päť skupinu o umiestnenie. Každý tím odohrá na turnaji 11 zápasov. Program a výsledky zápasov nájdete na http://zeuscup.sk/zeuscup-program/.

Riaditeľka turnaja Viera Rudnická na záver dodala:

„Veľmi nás teší, že v Banskej Bystrici budeme môcť privítať osem súperov našich Baranov v prípravke  na tomto pre nás prestížnom medzinárodnom hokejovom turnaji U10. Okrem vzájomných zápasov to bude aj ALL STAR Game 5 versus 5 na celé klzisko. Každý hráč a tréner na turnaji dostane unikátnu medailu. Celkový víťaz dostane veľký pohár so špeciálnou šiltovkou pre každého hráča a trénera, tímy na 2. a 3. mieste trofeje  spolu s víťazom 2. nadstavbovej skupiny Pre najlepšieho hráča, najlepšieho útočník, obrancu a brankára turnaja je pripravená trofej a šiltovka. Verím, že  to bude kvalitný turnaj, ktorý sa oplatí vidieť na vlastné oči.“

Pokiaľ si počas najbližšieho februárového víkendu nájdete čas, príďte povzbudiť mladé hokejové talenty do bystrickej Tipsport arény. Medzinárodný hokejový turnaj Zeus Cup v meste pod Urpínom si to zaslúži.

Autor: (tom), Foto: Barani prípravka a Zeus Cup