Víkendové informácie pre bežkárov aj korčuliarov v Banskej Bystrici a okolí

SPRÁVY
1 /

Mestská organizácia Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES), ktorá sa stará o úpravu lyžiarskych bežeckých tratí v okolí Banskej Bystrice a bežkársky areál na plážovom kúpalisku (teraz aj vrátane verejného korčuľovania), pravidelne informuje o ich stave. Prinášame vám aktuálne informácie pred víkendom.

Súčasné počasie zimným športom veľmi nepraje. Sneženie je zatiaľ v nedohľadne. Potešili teda aspoň mínusové teploty, ktoré umožnili zasnežiť bežkársky okruh na plážovom kúpalisku.

Trate na Šachtičkách aj na Malom Šturci zostávajú nezjazdné.

V Kremnických vrchoch sú zjazdné trate Králiky – Skalka a Králiky – Hostinec. Viac ako dva týždne však neboli strojovo upravované. Podklad je tvrdý, miestami ľadový. V niektorých úsekoch si treba dať pozor na skaly.

Najlepšie podmienky na bežkovanie sú momentálne na Kordíckej zvážnici.

V meste je v prevádzke zasnežovaný okruh na plážovom kúpalisku. Podmienky sú ideálne, najmä zrána, kedy je trať vždy upravená a vymrznutá. Do sobotného rána ZAaRES okruh predĺži o približne 200 metrov.

Korčuliari si určite prídu na svoje na zamrznutom jazere na plážovom kúpalisku. Prosíme, aby ste na korčuľovanie využívali len otvorenú časť jazera,“

uvádza riaditeľ ZAaRES Ivan Šabo.

Ľadovú plochu na jazere museli kvôli otepleniu uzatvoriť

Počasie si opäť zahralo s návštevníkmi zimného areálu na plážovom kúpalisku. Náhle oteplenie v piatok popoludní a večer zanechalo na kvalite ľadu na jazere na plážovom kúpalisku značné škody. Do rána všetko zase zamrzlo, ale ľad je veľmi hrboľatý s množstvom rýh. Počas dňa zase očakávame jeho topenie a tvorbu mlák na povrchu, ako tomu bolo včera popoludní.

Z bezpečnostných dôvodov preto ľadovú plochu až do odvolania uzatvárame. Korčuľovaním za týchto podmienok by hrozili iba úrazy. Prosím rešpektujte pokyny našich zamestnancov a SBS a nevstupujte na ľad. Keď budú podmienky opäť priaznivé, budeme o tom informovať,“

upozorňuje ZAaRES na sociálnej sieti.

Pre bežkárov sú podmienky priaznivé. Trať je zrána veľmi tvrdá a rýchla, treba byť opatrný. Počas dňa určite zmäkne. V prevádzke je už aj predĺžený okruh.

Informácie z nedele 16. januára

Od nedele sa ZAaRES rozhodol opäť sprevádzkovať korčuľovanie. Počas soboty dňa slnko najväčšie nerovnosti na ľade trochu roztopilo a zrovnalo a v nedeľu do rána všetko poriadne premrzlo. Navyše snehový poprašok z diel tiež trochu pomohol.

„Niekde je ľad dobrý, niekde dosť hrboľatý. Treba byť ale obozretný. Sprístupnená je asi tretina jazera, prosíme, aby ste neprekračovali zábrany,“

informuje ZAaRES na sociálnej sieti.

Mrazivú noc na nedeľu využili na zasnežovanie. Delá boli v prevádzke v prevádzke asi do 10:00 hod.. Na dvoch miestach vznikli celkom veľké snehové kopy, treba cez ne ísť opatrne. Ratrak to bude upravoval až v nedeľu večer.

Z rána bolo uzatvorené aj predĺženie okruhu, keďže v trati stálo delo s hadicami. Počas dňa sa presunulo a opatrne sa dalo bežkovať aj na predĺženom okruhu. Dovtedy bol v prevádzke iba základný okruh.

Autor: (dem), Foto: ZAaRES