Posledná rozlúčka s Jozefom Karvašom sa vo štvrtok 16. decembra vysiela online z Fončordy

KULTÚRA
0 /

Psychológ a organista Matúš Kucbel sa v spolupráci s Marekom Vacom dohodol s rodinou zosnulého hudobníka Jozefa Karvaša, že zorganizujú poslednú rozlúčku s týmto nezabudnuteľným umelcom vo štvrtok 16. decembra 2021o 14:30 hod. v  kostole sv. Michala Archanjela v Banskej Bystrici, na Fončorde prostredníctvom  online streamu cez youtube kanál.

Matúš Kucbel

Matúš Kucbel

Matúš Kucbel o tomto kroku informovala na sociálnej sieti:

„V sobotu 11. decembra 2021 odišiel k svojmu Majstrovi náš vzácny priateľ, vynikajúci hudobník, jazzman, šoumen, komik, vedúci orchestra, aranžér, trumpetista, náš drahý Jozef Karvaš.

Je mi cťou prijať od rodiny ich dôveru a spoluorganizovať poslednú rozlúčku s touto osobnosťou nielen nášho chotára, ale aj s osobnosťou, ktorá svoju brázdu zapísala do histórie ďaleko za hranicami nášho mesta, v ktorom žil.

Jozef Karvaš

Jozef Karvaš

Nakoľko epidemiologická situácia neumožní, aby sa pohrebných obradov zúčastnili všetci jeho priatelia a známi, v spolupráci s Marekom Vacom, sme sa po rozhovore s rodinou dohodli, že uskutočníme online stream – priamy prenos pohrebných obradov a zádušnej omše za nášho Jozefa.

Pozývame Vás sledovať priamy prenos na tomto  linku: https://www.youtube.com/watch?v=lKxK6bMFIt0.

Kostol sv. Michala Archanjela na Fončorde

Kostol sv. Michala Archanjela na Fončorde

Pohrebné obrady sa uskutočnia vo štvrtok 16. decembra 2021 o 14:30 v kostole sv. Michala Archanjela v Banskej Bystrici, na Fončorde.

Vyjadrujem úprimnú sústrasť a svoju plnú spoluúčasť Jozefovej dcére Patrícii, manželke Marte a celej pozostalej rodine.“

Zdroj: Matúš Kucbel , Foto: archív a ilustračné