Pohodlné a výhodné cestovanie na dovolenku               

SPRÁVY
1 /

Čas letných dovoleniek je tu, a tak sa začíname baliť na dovolenky k moru. Otázkou ostáva ako sa čo možno najpohodlnejšie dopraviť na letisko. Veľa z nás cestuje stále z Viedenského letiska na Schwechate. Je to z dôvodu oveľa väčšieho výberu cieľových destinácií ako ponúka naše najväčšie letisko v Bratislave. Počet cestujúcich je niekoľko násobne vyšší.

Aké sú teda alternatívy dopravy na letisko pri Viedni?

Prvou samozrejme je zobrať si vlastné auto a nechať ho po dobu zahraničnej dovolenky alebo zahraničnej cesty na parkovisku na letisku. Nevýhodou je samotná cena parkovného na letiskách, ktorá patrí medzi tie vôbec najvyššie v rámci parkovania.

Ďalej je to tiež potreba šoférovania ktoré býva často v nočných hodinách čo nemusí každému vyhovovať. Alternatíva je verejná doprava. Je lacná ale rovnako nechodí v nočných hodinách a je najpomalšia.

Zaujímavou možnosťou je zobrať si taxi na letisko na Schwechat. Ceny sú priaznivé a napríklad cena z Bratislavy je na úrovni približne päťdesiat Euro. Z banskej Bystrice je to samozrejme viac, ak ale cestujete napríklad štyria tak cena sa už blíži v prepočte na jedného pasažiera k cene verejnej dopravy. A komfort a rýchlosť je nepomerne vyššia.

Objednať je možné aj online na taxinaschwechat.com Pobyt v zahraničí je tiež možné využiť na stavebné úpravy v byte. Je to ideálny čas nakoľko práce môžu byť hotové za dobu kým ste z bytu preč. Viac informácií o rekonštrukciách v Banskej Bystrici a Zvolene je na www.finalis.sk