Po zlepšenom výkone v Mnichove nestačili barani v CHL na domáci Red Bull + HLASY

2 /

Hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica prehrali aj vo svojom druhom zápase G – skupiny Ligy majstrov na ľade HC Red Bull Mníchov 0:3.

Aj keď oproti prvému zápasu na ľade švédskeho majstra BK Färjestad sa hráči HC´05 viditeľne zlepšili, na Mníchovčanov to nestačilo. Domáci tím mal takmer po celý zápas hru pod kontrolou, streleckú prevahu potvrdil gólmi Abeltshauera, Hagera a Schütza.

Banskobystričania tak z dvojzápasu na súperových klziskách nevyťažili ani jeden bod, vo štvrtok podľahli švédskemu Färjestadu 1:6. Bez bodu a so skóre 1:9 sú zatiaľ na 4. mieste tabuľky. Slovenský majster sa v prestížnej súťaži najbližšie predstaví vo štvrtok 5. septembra v domácom zápase práve proti Mníchovu.

Banskobystričania sa poučili z nevydareného úvodu predošlého zápasu proti Färjestadu a v prvej tretine predvádzali koncentrovaný výkon. Napriek tomu mal viac z hry domáci tím, no šance Schütza i Kastnera zmaril brankár Beskorowany. V prvej tretine bolo k videniu viacero presiloviek na oboch stranách, gól však nepadol.

Po prvej prestávke boli výrazne aktívnejší hráči Mníchova. Šance Gogullu a ani Maurera, ktorý zblízka neprekonali brankára hostí, však ostali nevyužité. Hostí mohol poslať do vedenia Gabor, ktorý na konci oslabenia v 29. minúte získal puk, ale osamotený pred Reichom neuspel. Krátko na to mal nemecký tím ďalšiu presilovku a v nej Abeltshauer s prispením teču Lampera otvoril skóre – 1:0. V 32. minúte nezmenili skóre Ehliz či Kabáč, ktorých príležitosti zmarili pozorní brankári.

Už po 17 sekundách tretej tretiny strelil Hager dôležitý gól na 2:0. Domáci hráči tým získali ešte väčšiu sebaistotu, v nasledujúcich minútach diktovali hru a hralo sa najmä pred Beskorowanym. Ten viackrát podržal svoj tím, no v útoku neboli „barani“ príliš nebezpeční. Domáci tím sa nenechával zatlačiť v obrannom pásme, útoky Banskobystričanov často narúšal už v zárodku. Domáci tím bez väčších problémov kontroloval svoj náskok a jeho triumf zvýraznil tri sekundy pred koncom Schütz.

Red Bull Mníchov – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 30. Albertshauser (Hager, Voakes), 41. Hager (Ehliz, Gogulla), 60. Schutz (Peterka)
Vylúčenia na 2 min.: 3:8, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Nikolič, Iwert – Klíma, Schwenk, 2 480 divákov.

Zostavy mužstiev:

Red Bull Mníchov: Reich – Boyle, Aulie, Parlett, Abeltshauser, Bodnarchuk, Quaas, Zitterbart – Ehliz, Hager, Gogulla – Mauer, Voakes, Kastner – Parkes, Roy, Bourque – Schutz, Daubner, Peterka

HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Mihalik, Southorn, Nemčík, Ďatelinka, Biro, Martinelli, Räsänen – Šoltés, Wahl, Jääskeläinen – Bartánus, Tamáši, Varga – Hrnka, Slovák, Lamper – Kabáč, Gabor, Róth – Sojka

Dan Ceman, tréner HC´05 iClinic:

„Oproti predošlému zápasu to bolo obrovské zlepšenie. Dlho bol stav 0:0, mali sme veľa šancí. Ubránili sme oslabenia, ale musíme si dávať väčší pozor, aby sme neboli tak často vylučovaní. Rozhodcovia nám tiež nepomohli, ale na to sa vyhovárať nebudeme. V tretej tretine už boli vidieť, že hráme druhý náročný zápas v krátkej dobe. Stratili sme Tamášiho a v podstate sme dohrávali na tri formácie. Zápas by bol iný, keby sa nám podarilo dať gól. Beskorowany však bol fantastický, naše oslabenia tiež. Chceme sa každým zápasom zlepšovať. Ukázali sme, že s Mníchovom v odvete môžeme hrať vyrovnanú partiu.“

Tomáš Hrnka, útočník Banskej  Bystrice:  „Rozhodujúce bolo, že sme hrali veľmi veľa oslaboviek, stálo nás to mnoho síl. Potom v tretej tretine sa zranil Alex Tamáši, hrali sme na tri päťky a to bolo potom náročné. Nemyslím si, že sme odohrali zlý zápas, bolo to veľké zlepšenie oproti poslednému zápasu vo Švédsku. Škoda, že sme nedali ani jeden gól, takže bez toho sa vyhrať nedá. Pozitívom je naša zlepšená hra. Teraz doma môžeme hrať sebavedomejšie, lebo zo začiatku sme boli akýsi zakríknutí.“

Autor: TASR a (job), Foto: HC´05 a FB Red Bull Mnichov