Po víťazstve v Linz marathone dosiahol náš inline korčuliar Pavol Dzurák ďalší úspech na Cracovia marathone

0 /

Bystričan Pavol Dzurák (44) dosahuje v tejto inline korčuliarskej sezóne vynikajúce medzinárodné úspechy. Pred týždňom zvíťazil v rakúskom Linzi  v disciplíne inline speed skating vo Fischer Brot Inline halbmarathone, minulú sobotu v poľskom Krakowe bol tretí  v Cracovia marathone.

V Krakowe to bola veľká medzinárodná udalosť Cracovia marathon 2024, v rámci ktorej išli inline korčuliari speed maratón. Medzinárodnou konkurenciou nabité štartové pole sľubovalo náročné a zaujímavé preteky na rolkách“.

„Na štarte bolo vyše 300 korčuliarov, minimálne 15 – 20 z nich bolo pódiachtivých, medzi nimi mladí pretekári jazdiaci aj za profesionálne tímy. Od začiatku nasadili rýchle tempo a bojovalo sa o každú pozíciu,“

uviedol Pavol Dzurák.

Z pelotónu sa odtrhol mladý Poliak a v úniku išiel sám asi 35 km. Za ním sa v pol minútovým odstupom vytvorila štvorčlenná stíhacia skupinka, v ktorej bol aj náš Dzurák. Od tejto skupinky sa postupne vzďaľovali  ďalšie početnejšie „balíky“.

Pavol Dzurák

Na 35. kilometri  stíhacia skupinka vo vysokom tempe s častými nástupmi dobehla prvého pretekára, ktorého premohla únava a odpadol zo špice pretekov. Začal sa skutočný boj o víťazstvo medzi vedúcou štvorkou.

Šprintovať sa začalo cca 300 metrov pred cieľom a Bystričan Dzurák získal v absolútnom poradí skvelé  tretie miesto (prvý v kategórii Master).

Pavol Dzurák na čele vedúcej skupinky

„Preteky dopadli fantasticky, neveril som, že v Poľsku budem brať absolútne tretie miesto. Som šťastný, že mi vyšiel začiatok sezóny. Pred vyše týždňom som v Linzi absolútne zvíťazil a teraz na maratóne v Krakowe som bol absolútne tretí. Z hľadiska kvality pretekov , konkurencie a výkonu považujem  toto umiestnenie  za hodnotnejšie ako to prvé z Linzi. Som rád, že to takto vyšlo a tá drina, čo tomu dávam, sa pretavuje na medzinárodné športové úspechy. Ďakujem všetkým podporovateľom a fanúšikom, cítim, že mnoho ľudí mi praje a to ma tiež posúva vpred,“

dodal Pavol Dzurák.

Pavol Dzurák tretí medzi najlepšími

Pre nášho úspešného inline korčuliara po týchto veľkých podujatiach v zahraničí čaká chvíľa oddychu a relaxu, samozrejme nebude chýbať tréning a príprava na ďalšie preteky v aktuálnej inline korčuliarskej sezóne.

My budeme Pavlovi Dzurákovi držať palce, aby žal podobné úspechy na ďalších pretekoch, ktorého ho čakajú v krátkej budúcnosti.

Na stupni víťazov (prvý sprava Pavol Dzurák)

Autor: (tom), Foto: FB Pavla Dzuráka