Plavecký Banskobystrický pohár 2021 kvôli pandémii nebude ani tento rok

ŠPORT
0 /

Tradičný plavecký míting “BANSKÁ BYSTRICA CUP” sa pre nepriaznivú pandemickú situáciu v súvislosti s COVID-19 bohužiaľ neuskutoční ani v roku 2021. Oznámili to jeho organizátori.

Banskobystrický pohár je zaradený do kalendárov svetovej ako aj európskej strešnej plaveckej organizácie, vždy sľubuje kvalitnú konkurenciu a výborné výkony. Vlani sa tiež neuskutočnil kvôli pandémii, ale organizátori očakávali, že tohto roku to bude lepšie a míting usporiadajú. Žiaľ nestalo sa tak.

„Vzhľadom k momentálnej situácii nedokážeme naplniť finančný rozpočet a neistá by bola účasť popredných svetových plavcov ako aj zahraničných výprav. Každý, kto už organizoval takúto akciu vie, že bez finančnej podpory by ju nebolo možné usporiadať alebo aspoň nie na dostatočnej úrovni,“

hovorí  riaditeľ podujatia Milan Záborský.

Milan Záborský

Milan Záborský

Z pôvodnej súťaže plaveckého mítingu s medzinárodnou účasťou si aj vďaka obrovskej snahe  organizátorov preteky “Banská Bystrica Cup” našli svoje miesto medzi poprednými podujatiami európskeho formátu. Banskobystrický pohár je jeden z najväčších plaveckých mítingov na Slovensku. Organizátori nechcú meniť formát ani filozofiu podujatia.

„Chceme predstavovať na Slovensku európske, ale aj svetové plavecké hviezdy, ktoré by boli vzorom pre našu mládež, pre ďalšiu generáciu budúcich plavcov a zároveň lákadlom pre širokú verejnosť. Toto podujatie by malo byť dobrou príležitosťou konfrontácie slovenského plávania so zahraničím,“

dodáva Záborský

Viac o mítingu Banská Bystrica Cup nájdete na stránke www.bbcup.sk.

Zdroj: Banská Bystrica Cup , Foto: ilustračné