Pavel „Hirax“ Baričák: Pohľad Slováka z Chorvátska na domáci chaos a hrozby covid štábu

ZAMYSLENIE
0 /

Majster ľudského slova Pavel „Hirax“ Baričák píše tentoraz z Chorvátska, kde je s rodinou na dovolenke pri mori. Ale mysľou je už doma na Slovensko nevediac, čo ho čaká doma po príchode na hranicu…

Sme s rodinou v Chorvátsku, na našej obľúbenej dedinskej pláži v Privlake. Piesok, pár slnečníkov, hore krčmička, naľavo starý prístav, oproti nám ostrov Vir… Chodíme sem už šesť rokov…

Privlaka

Privlaka

Média ani covid štáb paradoxne vôbec nespomínajú prácu na svojej vitalite, imunite, pokoji, prísunu slnka, sile dobrej nálady, tak iba skromne pripomínam: Ľudia, teraz je čas. Odpočiňte, nadýchnite sa, čerpajte silu. 

Ak sa neviete rozhodnúť, či vycestovať k moru (odporúčam zelené krajiny), prekonajte obavy a strachy a choďte. Stratil som temer poslednú nádej, že sa Slovák zo strany štátu dozvie jasné a prehľadné pravidlá, je to stále chaos, jeden druhého sa zmätene pýtame, pátrame po stránkach, kde by to bolo napísané ľudskou rečou.

Ústavný súd zruší a minister namiesto pokory a ospravedlnenia spustí na občana ďalšie hrozby. Celé zlé, netaktné, egoistické, priepasť medzi občanom a štátom zväčšujúce.

Zľava Vladimír Lengvarský a Ján Mikas

Zľava Vladimír Lengvarský a Ján Mikas

Je čas ešte viac sa obrniť pred chaosom a polarizovaním zo strany covid štábu. Je čas prebrať plnú zodpovednosť za svoje telo a psychickú náladu.

Pozdravujem vás zo slnečného, jódového a iného výživného kúpeľa od Jadranu. Moríčko je neskutočne liečivé, pár dní a už cítim zvonka aj zvnútra jeho pôsobenie. Z celého srdca želám aj vám napojenie sa na vaše sympatické studne.

Ste mocní a mohúci, rozsah vašej slobody odzrkadľuje silu vášho vnútra. A vy ste sa narodili s právom na slobodu, zdravie, slobodné rozhodovanie, hojnosť, tak sa nedajte oklamať inými, že treba ísť proti sebe.

P.S.: Fotka je zo včerajšieho Zadaru. Mesto bolo ako obvykle na totálku plné, na verejnosti som nevidel ani jedno rúško… A počuli sme veľa slovenčiny, čo nás tešilo, že krajania si prišli dočerpať energiu moríčkom a nadmieru liečivým morským vzduchom.

Baričákovci v Chorvátsku

Baričákovci v Chorvátsku

Autor: Pavel "Hirax" Baričák, Foto: autor a ilustračné