Pavel „Hirax“ Baričák: Kým Západ vyvíja drahé vakcíny, India ide opačným smerom – lieči covid

POLEMIKA
5 /

Téma boja s pandémiou koronavírusu je dnes dominantná na celom svete. Niektoré krajiny sú v tomto nerovnom súboji úspešné, iné menej. Každá vláda ide na to inak.

Na Slovensku akoby by sme sa posúvali z jedného extrému – celoplošného antigénového testovania k druhému – masívnemu očkovaniu. Výsledkom sú zatiaľ tisícky covidových pacientov v nemocniciach a žiaľ aj mŕtvych. Akosi sme pozabudli na prevenciu a liečbu tohto nebezpečného vírusového ochorenia.

Pavel „Hirax“ Baričák (1971) je slovenský prozaik, básnik, hudobník, cestovateľ a bloger. Na svojich nespočetných čítačkách prezentuje svoje básne, romány, rád vedie filozofické dišputy, rozpráva o svojich potulkách svetom a o pozitívnom myslení. Dnes Vám prinášame jeho aktuálny komentár k liečbe covidu vo svete a u nás.

Pavel „Hirax“ Baričák

Pavel „Hirax“ Baričák

Kým západné krajiny pokračujú v ceste nových a drahých farmaceutických vakcín (už sa spomína druhá generácia vakcín, niektoré z tej prvej várky vraj nie sú až tak účinné na juhoafrickú verziu, vírus vraj mutuje – kto by to čakal, hmm), India sa vybrala presne opačným smerom.

Do distribúcie zaradila vraj účinnú a bezpečnú sadu na liečbu ochorenia COVID-19 s obsahom liečiv ako Ivermektín, Doxyciklín, Azitromycin, vitamín C, D3, zinok, dezinfekciu, rúška, paracetamol plus pulzný oxymeter na meranie saturácie kyslíka, ktorá stojí len 2,65 dolára na osobu a ktorá dopomohla k prudkému poklesu počtu prípadov a miery mortality. Prípadne ju chudobným zdarma rozdávajú súkromné charitatívne organizácie.

Minulý mesiac svedčilo pred Bezpečnostným výborom vnútornej bezpečnosti Senátu USA niekoľko lekárskych odborníkov v prospech schválenia Ivermektínu na prvotnú liečbu nového koronavírusu. Bol medzi nimi aj Dr. Pierre Kory, zakladajúci člen Aliancie prvej línie kritickej starostlivosti pri ochorení Covid-19 (FLCCC), ktorý vysvetlil, že Ivermektín, prostriedok proti parazitom, ktorý získal Nobelovu cenu „v podstate vymazáva prenos tohto vírusu so zázračnou účinnosťou“.  

Americký úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) však núdzové schválenie Ivermektínu na liečbu koronavírusu odmietol. Už mesiace uvádza, že „je potrebné jeho ďalšie testovanie.“ Pri vakcínach ďalšie testovanie ale netreba, všetko je už preverené…

V kontraste s vyššie uvedeným, na opačnej strane sveta, India liečebný protokol zmieňovaný Dr. Korym a jeho kolegami prijala a tento produkt teraz vyrába pod obchodnou značkou „Ziverdo Kit“ . Koncom roka 2020 mal Uttarpradéš, ktorý distribuoval Ivermektín na domácu liečbu zdarma, v decembri druhú najnižšiu mieru smrtnosti v Indii a to 0,26 na 100 000 obyvateľov, teda kým ešte v krajine nezačala vo veľkom aj vakcinácia (viď https://www.worldometers.info/coronavirus/country/india/).

To je 7-krát menej, ako má dnes Slovensko. Pri ďalšom porovnaní, s využitím včasnej liečby HCQ a Ivermektínom, má husto obývaná India, ktorá má štyrikrát viac obyvateľov než USA, ani nie polovicu úmrtí v súvislosti s ochorením na koronavírus.

Kory uviedol podobné výsledky v Peru, Argentíne, Brazílii a niekoľkých ďalších krajinách Južnej Ameriky, demonštrujúc účinnosť Ivermektínu. Vo svojom písomnom svedectve pre výbor senátu napríklad popísal: „V Peru došlo k vrcholu úmrtí v čase distribúcie Ivermektínu, ktorý krajina schválila na liečbu ochorenia COVID-19 koncom jari. Každý peruánsky región bol po zavedení Ivermektínu svedkom rýchleho a trvalého zníženia tak počtu prípadov, ako aj úmrtí pacientov“.

India

India

Napriek takým novým a rozsiahlym dôkazom však mnohé západné krajiny zostávajú vo svojom odmietaní Ivermektínu ako nástroja na boj s koronavírusom neochvejné a namiesto neho sa zameriavajú hlavne na vakcíny.

Čo my doma? Covid sa na Slovensku „lieči“ podávaním neúčinného lieku Remdesivir. Už v apríli 2020 bola pritom uverejnená v prestížnom časopise The Lancet vedecká práca Wanga a kol., ktorá dokázala, že Remdesivir je pri liečbe covidu neúčinný. Tie isté závery jasne potvrdila štúdia WHO Solidarity Trial uverejnená v prestížnom British Medical Journal. Cena remdesiviru na neúčinnú liečbu jedného pacienta je 2100 eur.

Dávka Ivermektínu postačujúca pre dvoch neobéznych pacientov v rannej fáze ochorenia, teda 8 tabletiek po 6 mg, stojí v Egypte 80 centov. A to v lekárni, teda už po započítaní zisku distribútora a lekárne. V Rakúsku za balenie Ivermektínu 4 x 3 mg (teda štvrtinu egyptského balenia 8 x 6 mg) pýtajú od Slovákov 60 až 70 eur. Rakúšanom vraj účtujú 10 eur, zvyšok zrejme preplácajú rakúske poisťovne. Jeho výrobná cena je doslova halierová. Je teda najväčším problémom Ivermektínu jeho nízka výrobná cena, lebo sa na ňom nedá zbohatnúť?

V prípade stavov neohrozujúcich život vraj dokáže Ivermektín naozaj skrátiť dobu infekcie a dochádza aj ku zlepšeniu stavu. To však podľa doterajších štúdií neplatí v prípade pacientov, ktorí majú smrť na jazyku. Prečo ho teda nedali do distribúcie ako preventívny liek už dávno, aspoň časti ľudí by pomohol, prečo ho neodporúčať na domáce liečenie, možno by veľa prípadov neskončilo v nemocniciach na dýchacích prístrojov a mnohí by neumreli……. Slepota?

Ivermectin

Ivermectin

Aká je teda pravda? Zapnete TV a nonstop spoty o vakcíne, miliónových objednávkach, ich nedostatku… Prečo sa nebavíme aj o cielenom posilňovaní imunity národa, postupnom získaní kolektívnej imunity s podpornou liečbou liečiv ako Ivermectin, Isoprinosine, Inomed či Favipiravir atď.

A do toho dá pán premiér ani 13-ročná pubiška na FB anketu: „Tak čo, ideme do Sputnika? Ja by som šiel… treba zabudnúť na geopolitiku.“ To vraví on, ktorý zneužil submisívnu povahu Slovákov, skrytý model otroka v nás a spravil z nás na jeseň 2020 kvôli svojmu egu s testovaním výstavnú skriňu na obdiv Západu. Už aj niektorým štátom EÚ sa to nepozdávalo s porušovaním našich práv, tak už sa prestaňme tváriť západnejšie ako samotný Západ.

Chýba mi u krízového štábu skúšanie všetkých možných ciest. Preč s politikou, hádaním sa, preč s egom, preč s biznisom, preč v tomto prípade aj so súhlasom vo všetkom s EÚ – tu ide predsa o životy!

A v mainstreamových médiách mi chýba obojstranný pohľad, šoty s rôznymi náhľadmi, nie len jeden špic, ktorý razí podvedomo cestu do myslí občanov. Čo keď sa mýlia?

Neviem, kde je pravda, ale dúfam, že sa o pár rokov nedozvieme pravdu, že tu šlo o loby farmaceutických firiem, politici boli na výplatných zoznamoch farmagigantov, a tak USA a EÚ zámerne vybrali cestu, na ktorej sa dá zarobiť a zdravie národov bolo druhoradé…

Pavel Baričák

Pavel Baričák

Autor: Pavel „Hirax“ Baričák, Foto: ilustračné FB