OZ Pomáhame srdcom: Úspešná charitatívna dražba dresu Jána Volka pre autistické deti

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

V dňoch 1. – 11. apríla 2021 sa v rámci projektu „Rád pomáham“ uskutočnila  už šiesta charitatívna dražba cez Facebook, tentoraz v prospech OZ Creativas made pre autistické deti. Dražil sa dres nášho najlepšieho šprintéra Jána Volka, v ktorom štartoval  na tohtoročných halových majstrovstvách Európy v Toruni, kde získal pre Slovensko bronzovú medailu.

Občianske združenie Pomáhame srdcom v Banskej Bystrici zapája do projektu „Rád pomáham“ známych športovcov. Po  Richardovi Zedníkovi, Matejovi Tóthovi, Vladimírovi Draculovi Moravčíkovi, Marekovi  Hamšíkovi a Tomášovi Surovom tentoraz do charitatívnej dražby venoval svoj reprezentačný dres Ján Volko.  Celý výťažok z dražby ide po vzájomnej dohode ľuďom, ktorí potrebujú pomoc.

foto: Anton Minárik a Ján Volko

foto: Anton Minárik a Ján Volko

„Aj napriek ťažkému obdobiu pandémie COVID-19 sa nájdu ľudia, ktorí majú veľké srdce a úprimnú snahu pomáhať. Veľké ďakujem patrí MUDr. Silvii Timkovej, ktorá vydražila dres Janka Volka pre autistické deti za 400 eur. Vďaka patrí aj prispievateľom mimo dražby, ktorí poslali sumu 300 eur. Zo srdca ďakujem,“

povedal po úspešnej dražbe predseda OZ Pomáhame srdcom Anton Minárik.

„Ja vo všeobecnosti rád pomáham pri takýchto príležitostiach, keď to niekto naozaj potrebuje. Urobil by som to pre kohokoľvek, kto ma o to požiada, ako v tomto prípade pre autistické deti , ktorým pomáha OZ Creativas made. Do dražby som venoval dres, v ktorom som bežal na tohtoročných HME v Toruni, kde som získal bronz, takže má svoju hodnotu,“

uviedol ku držbe svojho dresu Ján Volko.

Saške, Katke, Miškovi, Gabike, Damiánkovi a Martinke pomáha muzikoterapia i canisterapia. To bol dôvod, prečo bystrické občianske združenie  odovzdalo celú sumu získanú z dražby i mimo nej  OZ Creativas made, ktoré sa stará o deti trpiace autizmom.

OZ Pomáhame srdcom bude vo svojom charitatívnom projekte pokračovať. Jeho predseda Anton Minárik nám zatiaľ neprezradil meno ďalšieho známeho športovca, ktorého má vo výhľade, ale bude to vraj príjemné prekvapenie.

foto: Silvia Timková

foto: Silvia Timková

Autor: (tom), Foto: OZ Pomáhame srdcom a ilustračné