OZ Pomáhame srdcom obdarovalo školákov, seniorov i zdravotne postihnutých Bystričanov

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

O aktivitách banskobystrického občianskeho združenia Pomáhame srdcom sme už informovali viackrát. Či to už boli rôzne zbierky pre ľudí v núdzi alebo charitatívne dražby pre zdravotne postihnuté deti so známymi športovcami.

Tentoraz OZ Pomáhame srdcom obdarovalo užitočnými vecami ľudí, ktorým sa táto pomoc zíde. Jednalo sa hlavne o ochranné zdravotnícke pomôcky.

foto: Darované respirátory

Predseda občianskeho združenia Anton Minárik pre náš portál uviedol:

Okrem toho, že práve beží ďalšia charitatívna dražba  so strieborným olympijským medailistom – vodným slalomárom Jakubom Grigarom pre malého Tobiasa, sa snažíme pomáhať darovaním respirátorov školákom i seniorom v Banskej Bystrici, ktorí to potrebujú a ktorým sa to zíde v tejto zložitej spoločenskej situácii.“

Na začiatok školského roka počas pokračujúcej pandémie koronavírusu treba byť pripravený. Preto OZ Pomáhame srdcom darovalo ZŠ Golianova respirátory, aby sa žiaci mohli takouto formou chrániť pred covidom.

foto: Zľava Peter Zlevský a Anton Minárik

foto: Zľava Peter Zlevský a Anton Minárik

Členovia občianskeho združenia si uvedomujú, že v dnešnej dobe potrebujú pomoc tí najzraniteľnejší ľudia, pre ktorých je dôležitý každý praktický dar. Preto priniesli sadu respirátorov aj do Denného centra seniorov a ZŤP Púpava Sásová – Rudlová či do Domu opatrovateľskej služby na Krivánskej.

foto: Anton Minárik s riaditeľkou domova Senium

foto: Anton Minárik s riaditeľkou domova Senium

Vitamíny sú dôležité v každej dobe, obzvlášť v tejto pandemickej. Seniorom v KOMUCE – Komunitné centrum v Banskej Bystrici okrem respirátorov určite padli vhod  jahody a marhule od Janky Benickej.

To je stručný prehľad letných aktivít OZ Pomáhame srdcom v súvislosti s pandémiou. Pomoc tým, ktorí to potrebujú, ďalej pokračuje.

Autor: (tom) , Foto: OZ Pomáhame srdcom