OZ Pomáhame srdcom: Charitatívna dražba olympijského dresu Mariána Kuřeju pre malú Lujzu

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Projekt OZ  Pomáhame srdcom s názvom „Rád pomáham“, do ktorého banskobystrické združenie zapája známych športovcov, pokračuje v novembri ďalšou charitatívnou dražbou cez Facebook pre malú Lujzu, ktorá sa narodila s Downovým syndrómom.. Náš bronzový medailista z paralympijských OH v Tokiu  Marián Kuřeja venuje do dražby svoj olympijský reprezentačný dres s podpisom.

Paralympionik Marián Kuřeja

Predseda OZ Pomáhame srdcom Anton Minárik uvádza:

„Náš skvelý paralympionik Marián Kuřeja na tohoročných paralympijských hrách v Tokiu bronz v hode kuželkou výkonom 30,66 m a obhájil 3. miesto z Ria de Janeiro. Oslovil som ho, či by sa nezapojil do projektu Rád pomáham a Marián to s vďakou prijal, lebo on naozaj rád pomáha ľuďom. Venoval do charitatívnej dražby pre malú Bystričanku Lujzu svoj reprezentačný dres z paralympiády v Tokiu s vlastnoručným podpisom.“

Foto: zľava Anton Minárik a Marián Kuřeja

Foto: zľava Anton Minárik a Marián Kuřeja

Marián Kuřeja z ŠK SPORTLIFE Banská Bystrica o sebe hovorí:

„Po  úraze  som skončil ako ležiaci pacient (kvadruplegik) a hľadal som cestu ako sa vrátiť do spoločnosti a byť aktívny. Našiel  som si priateľku Janku, ktorá mi na tejto ceste nekonečne pomáha. Začal som športovať, cvičiť, čo mi dalo nesmierne veľa a podarilo sa mi splniť veľa mojich snov. Vďaka športu cestujem, spoznávam nových ľudí a naplno žijem aktívny život. Mojím mottom je: Nikdy nie je nič stratené, preto treba žiť a bojovať až do konca. Preto rád pomôžem v životnom boji aj malej Lujze.“

Foto: Marián Kuřeja s Jankou

Foto: Marián Kuřeja s Jankou

Malá Lujza

Som Lujza Kútiková a mám 17 mesiacov. Narodila som sa s Downovým syndrómom a ako vo väčšine prípadov detičiek narodených s touto diagnózou aj u mňa sa okrem spomínaného syndrómu zistila po narodení pridružená diagnóza – katarakta, čiže obojstranný sivý zákal.

Po dvoch mesiacoch svojho života som absolvovala chirurgický zákrok, pri ktorom mi odstránili z očí obidve zakalené šošovky. Nebyť tejto operácie, oslepla by som. Vďaka včasnej intervencii lekárov a zrakovým cvičeniam sa môj zrak pomaličky vyvíja k lepšiemu.

Foto: Lujza Kútiková

Foto: Lujza Kútiková

Zrakový hendikep a hypotónia v dôsledku Downovho syndrómu mi však spomaľujú motorický vývoj, a tak absolvujem terapiu Feldenkrais, ktorá mi pomáha „objavovať pohyb“. K lepšiemu vývoju mi napomáha tiež Hipoterapia. Aj keď zatiaľ len v polohe ležmo, na koníky sa vždy veľmi teším.

Môj slabý svalový tonus a zrakové znevýhodnenie si vyžadujú častejšie cvičenia, čo však v tejto chvíli finančne nezvládame. Maminka neoblomne verí v moje napredovanie, preto by  každú korunku  navyše použila na moje ďalšie cvičenie, ktoré ma posunie vpred. Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomôžu.

Foto: Lujza s maminkou

Foto: Lujza s maminkou

Pomoc pre Lujzu

Dražba bude zameraná na podporu terapie Feldenkrais, ktorá pomáha malej Lujze objavovať pohyb.

V prípade, že niekto chce prispieť pre Lujzu akoukoľvek sumou, môže to urobiť vkladom alebo prevodom na účet IBAN SK2783300000002101586572, ktorý je vedený vo FIO BANKE na OZ Pomáhame srdcom.

Foto: Lujza

Foto: Lujza

Podmienky dražby

  1. Vyvolávacia cena: 1 €
  2. Prihadzovanie prostredníctvom komentára na FB profile OZ Pomáhame srdcom s výškou sumy dražiteľa, ktorá musí byť vždy vyššia ako najvyššia posledná suma v predchádzajúcich komentároch.
  3. Dražba začína 08.11.2021 od 08:00 do 14.11.2021 do 20:00 hod.
  4. Posledná najvyššia suma v komentároch v rámci trvania dražby bude konečná.
  5. Víťaza dražby bude organizátor po jej skončení osobne kontaktovať

Link na dražbu je https://www.facebook.com/1816402815333070/posts/2674215909551752/?d=n.

Viac informácií na  www.pomahamesrdcom.skhttps://www.facebook.com/ozpomahamesrdcom

alebo  https://www.instagram.com/ozpomahamesrdcom/ .

Autor: (tom), Foto: (tom) ilustračné a  archív Lujzy