OMV v Banskej Bystrici otvorila svoju stú čerpaciu stanicu na Slovensku

PR
2 /

Tridsiate výročie pôsobenia na Slovensku OMV oslávila aj otvorením jubilejnej prevádzky. Stá čerpacia stanica prevádzkovaná spoločnosťou OMV, kde možno doplniť kvalitné palivo i sily na ďalšiu cestu, pribudla v Banskej Bystrici v oblasti Medený Hámor.

Stá čerpacia stanica OMV Medený Hámor

Zákazníci na nej už tradične nájdu nadštandardné služby, ako aj bohatú ponuku kávy, pochúťok a občerstvenia v kaviarni VIVA.

„Novootvorená čerpacia stanica má síce číslo sto, no našim cieľom nie je vytvárať rekordy. Ambíciou OMV je poskytovať služby najvyššej kvality a preto nás veľmi teší, že za 30 rokov pôsobenia na slovenskom trhu sa už OMV symbolom práve takej výnimočnej kvality stala. Priamo v Banskej Bystrici sme doteraz mali len jednu čerpaciu stanicu a cítili sme rastúci dopyt našich zákazníkov po ďalšej prevádzke. Pevne verím, že práve za vynikajúcimi službami a kvalitným palivom budú zákazníci radi chodiť aj na Medený Hámor,“

hovorí Michal Kubinec, retail manager OMV Slovensko.

V ponuke novej čerpacej stanice zákazníci nájdu palivo so zaručenou kvalitou. Pre tých, ktorí svojim vozidlám chcú dopriať to najlepšie, sú k dispozícii prémiové palivá OMV MaxxMotion. Špeciálna receptúra palív OMV MaxxMotion 100plus a OMV MaxxMotion Diesel spĺňa najprísnejšie kritériá automobilového priemyslu a vďaka jedinečným aditívam vodičom ponúka vyšší výkon, nižšie opotrebenie a dlhšiu životnosť motora.

Čerpacie stanice OMV sa za 30 rokov zmenili na miesta poskytovania kompletných služieb a rovnaké to bude aj v Banskej Bystrici. Vodiči a ich posádky sa na čerpacej stanici Medený Hámor môžu tešiť aj na kvalitné občerstvenie – už tradične chutnú VIVA kávu, kvalitnú 100 % arabicu či bagety, ktoré vie obsluha čerpacej stanice zapiecť v špeciálnej peci, takže pečivo je teplé a chrumkavé, no náplň je naďalej čerstvá a svieža. Návštevníci si môžu dopriať aj hot-dogy s vysokým, až 95 % obsahom mäsa či ďalšie kvalitné produkty pod značkou VIVA.

Na novej čerpacej stanici môžu zákazníci samozrejme využiť aj všetky ďalšie štandardné služby v najvyššej kvalite. Okrem toho budú mať k dispozícii možnosť zakúpiť si lístky na rôzne kultúrne či športové podujatia cez Ticketportal alebo si môžu priamo na čerpaciu stanicu nechať doručiť zásielku spoločnosťou Slovak Parcel Service. OMV nezabúda ani na tých najmenších – samozrejmosťou je prebaľovací pult.

OMV oslavuje 30 rokov pôsobenia na Slovensku

Vodiči na Slovensku už tri desaťročia tankujú kvalitné palivá na čerpacích staniciach OMV. Od mája 1991, keď sa objavili prvé z nich na bratislavskej Hečkovej ulici a na diaľnici D2 v Sekuliach, ich vyrástlo už ďalších takmer sto. OMV sa na nich nesústredí len na kvalitné palivá, ale spokojných zákazníkov získava aj neustále sa rozširujúcou ponukou služieb a vyhľadávaným občerstvením v gastre.

„Veľmi nás teší, že za 30 rokov pôsobenia na slovenskom trhu sa už OMV stala symbolom vysokej kvality. Pozeráme sa však aj do budúcnosti a už teraz pracujeme na ďalších možnostiach, ako zážitok z návštevy čerpacej stanice OMV vylepšiť,“

vysvetľuje Peter Vyšný, konateľ spoločnosti OMV Slovensko.

Zľava Michal Kubinec a Peter Vyšný

Zľava Michal Kubinec a Peter Vyšný

História OMV na Slovensku sa začala písať v roku 1991, keď rakúska štátna akciová spoločnosť ÖMV podpísala dohodu s československým štátnym podnikom Benzinol a prevzala prvú čerpaciu stanicu v bratislavskej Rači.

Čoskoro pribúdali ďalšie čerpacie stanice v modernom šate – okrem tankovania začali ponúkať i občerstvenie a iné služby.

„Medzi prvými sme stavili na kvalitnú gastro ponuku – špičkovú kávu a čerstvé bagety s možnosťou zapekania. Priniesli sme na Slovensko aj moderné umývacie linky, ako prví sme do ponuky pridali 100+ oktánový benzín a umožnili tankovať AdBlue aj osobným vozidlám priamo pri stojane,“

vymenúva niektoré významné míľniky Michal Kubinec.

OMV neustále prináša inovácie. Od roku 2011 je v ponuke prémiové palivo OMV MaxxMotion, ktorého receptúra sa nepretržite vylepšuje, aby spĺňala najprísnejšie požiadavky automobilového priemyslu i zákazníkov, ktorí si vyberajú produkty vysokej kvality. Stále pribúdajú aj novinky v predajniach VIVA – ako napríklad fairtrade káva Columbia, poloautomatické pákové kávovary a ďalšie kvalitné produkty pod značkou VIVA.

Na čerpacích staniciach OMV si zákazníci môžu zakúpiť lístky na kultúrne a športové podujatia, ale i vyzdvihnúť a podať poštové zásielky. Z čerpacej stanice OMV sa tak stáva miesto, kde motoristi dokážu vyriešiť veľa svojich každodenných potrieb na jednom mieste.

V budúcnosti sa okrem pridávania ďalších služieb chce OMV zamerať na zmiernenie ekologických dopadov. Spoločnosť plánuje do roku 2050 dosiahnuť uhlíkovo neutrálnu produkciu a portfólio produktov s nízkou alebo nulovou uhlíkovou stopou.

Pridať sa môžu aj zákazníci, ktorým OMV ponúka možnosť kompenzovať následky emisií škodlivých plynov, ktoré vznikajú pri jazdení autom. Spoločnosť zaviedla program zmenšovania uhlíkovej stopy a podporuje viacero projektov na celom svete, ktoré vykrývajú produkciu skleníkových plynov alebo ju priamo znižujú.

Zdroj: OMV Slovensko, Foto: OMV Banská Bystrica a Marek Rakovský