Občianske združenie LINK v septembri prinesie do Banskej Bystrice vesmírnu agendu

SPRÁVY
0 /

Vesmírne technológie sa v súčasnosti stávajú čoraz viac dostupné pre každého a akýkoľvek dobrý nápad na výskum alebo využitie vesmíru sa môže stať realitou. Ako obyčajný nápad premeniť na úspešný vesmírny produkt?

Aj o tom bude workshop s Denisom Sedlákom zo Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu, ktorý pracuje priamo pre Slovenskú vesmírnu kanceláriu. Na zvedavé otázky rád odpovie v utorok 26. septembra 2023 od 17:00 v komunitno-coworkingovom centre 365.labb na Lazovnej ulici v Banskej Bystrici.

Demokratizácia vesmíru je jeden z horúcich trendov vo vesmírnom sektore. Workshop sa bude venovať úlohe súkromného sektora práve v oblasti, ktorá bola v minulosti vnímaná ako verejný záujem a financovaná iba z verejných zdrojov.

Návštevníci zistia, ako fungujú vesmírni giganti ako SpaceX, Thales Alenia Space, ESA či začínajúce vesmírne startupy.

Sme veľmi radi, že sa nám do Banskej Bystrice podarilo priniesť novú a inovačnú tému. Veríme, že podujatie bude pre účastníkov motivujúce, aby premýšľali vo veľkom a zároveň sa nechajú inšpirovať, že i v našom regióne je priestor, aby sa i vesmírne nápady mohli posúvať vpred,“

hovorí Eva Ščepková, zakladateľka občianskeho združenia LINK Banská Bystrica, ktoré podujatie organizuje.

Eva Ščepková

Eva Ščepková

Prednáškou i diskusiou bude sprevádzať Denis Sedlák zo Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu, ktorý pracuje priamo pre Slovak Space Office. Podujatie sa uskutoční v utorok, 26. septembra od 17:00 hod. v priestoroch komunitno-coworkingového centra 365.labb, ktoré sa nachádza na Lazovnej 5 v Banskej Bystrici. Vstup je voľný.

LINK  je občianske združenie, ktoré vytvára komunitu tvorivých, inšpiratívnych a podnikavých ľudí prostredníctvom organizovania vzdelávacích, motivačných a networkingových podujatí v Banskej Bystrici. Od roku 2018 je súčasťou komunitno-coworkingového centra 365.labb na Lazovnej 5 v Banskej Bystrici.

Denis Sedlák

Denis Sedlák

Vytvára tvorivý a vzdelávací priestor, buduje komunitu a realizuje vzdelávacie, motivačné a kreatívne podujatia, ktoré spájajú podnikateľský, neziskový a verejný sektor v meste Banská Bystrica. Prináša vzdelávanie, rozvoj, nové témy, odvážne nápady a inšpiruje k pozitívnym zmenám.

Viac informácií a všetky novinky o podujatí nájdete v udalosti na Facebooku. Bližšie informácie sú aj na coworkingbb@gmail.com.

Zdroj: Coworking BB , Foto: ilustračné