Nový poslanec Marek Ondráš začal s obyvateľmi čistiť mesto

SPRÁVY
6 /

Na najbližšom mestskom zastupiteľstve bude skladať poslanecký sľub nový poslanec za Radvaň Marek Ondráš, ktorý nahradí odstúpivšieho dlhoročného poslanca profesora Svetozára Dluholuckého. Ešte skôr, ako sa nový poslanec ujme svojej verejnej funkcie, začal doslova s čistením mesta vo svojom volebnom obvode.

Ako sme už informovali, tohto roku sa v Banskej Bystrici tradičné jarné upratovanie Za krajšie mesto koná vo veľmi obmedzenej podobe. Z dôvodu koronakrízy musela samospráva už vlani tradíciu tejto akcie prerušiť. Keďže pandémia ešte neskončila, mesto sa rozhodlo pristaviť veľkokapacitné kontajnery na sídliskách a mestských častiach, poskytlo vrecia na odpad na základe individuálnych požiadaviek obyvateľov.

Zostalo to teda na obyvateľoch mesta, aby sa sami zorganizovali a upratali si okolie svojich obydlí, v čom im samospráva technicky pomôže. Aktivitu zobral do svojich rúk aj nový poslanec mestského zastupiteľstva s priateľmi a ich deťmi v Radvani.

Marek Ondráš na svojom facebookovom profile napísal:

„Sobotu a krásny slnečný deň som so svojimi skvelými priateľmi, susedmi a našimi detičkami využil na zveľadenie, ale aj vyčistenie nášho okolia v ktorom žijeme, vyzbierali smeti, vyhrabali lístie, vyčistili ihriska, okolie zastávky, ale aj okolie komunálnych odpadov a chodníka, zaplnili 38 odpadových vriec a spravili sme cez 10.000 krokov, spolu tvoríme krajšie mesto.“

V každom prípade je to sympatický začiatok oficiálnej verejnej práce mestského poslanca pre obyvateľov svojho volebného obvodu.

Autor: (tom), Foto: FB