Nová letná terasa v našom meste otvorená!

PR
6 /

Letné terasy sa postupne otvárajú a naše námestie po dlhšej odmlke opäť ožíva. S novou sezónou pribudla v mestskom centre nová letná terasa, ktorá láka okoloidúcich. Mnohí Bystričania novú reštauráciu možno ešte neregistrujú, a preto by majitelia radi povedali o ich koncepte viac.

Reštaurácia StreetFoodie je otvorená od Decembra 2017 a sídli v doposiaľ nevyužitých priestoroch Domu Matice Slovenskej na Dolnej 52. Priestory prebehli kompletnou rekonštrukciou pri zachovaní všetkých pôvodných trámov a stien, kde dizajnéri použili mnohé prvky z dreva a tehál. V priestoroch nechýba vkusný streetart (maľby na stene). Vznikla kompletne nová kuchyňa a kedysi málo využívané priestory dostali nový dych.

Vysvetlením StreetFoodie je street, ako koncept ktorý tvoria skvelé jedlá “z ulice” podávané reštauračným servisom, kvalitné pitie a príjemná hudba. Doplnené o foodie, presnejšie osoba, ktorá má vášeň pre jedlo a užíva si potešenie z delikátnych chutí rôznych pokrmov. Určite ste už natrafili na ľudí, ktorí si fotia práve uvarené jedlo, tak už viete, že ste videli osobu prezývanú foodie.

V stálom menu lístku nájdete prevažne jedlá z americkej a ázijskej kuchyne. Hovoríme o klasickom streetfoode v novom šate. Denne mleté hovädzie mäso, domáca barbeque alebo domáca majonéza, pečivo z rúk šikovného pekára s vlastnou receptúrou, párky z dielne lokálneho mäsiara, denne niekoľko hodín varená vietnamská phobo polievka, či vegánske nápoje a limonády, aj to môžete nájsť pár metrov od pešej zóny.

S postavením robustnej drevenej terasy, vkusnými ručne robenými lavicami na mieru a štipkou industriálneho štýlu v podobe stoličiek a stolov chcú zaujať všetkých Bystričanov i okoloidúcich. Terasa v sebe ukrýva príjemné sedenie, kompletné ozvučenie, kvety a poskytuje hosťom nerušený pokoj a relaxáciu. Dobré jedlo, príjemná hudba a svieže nápoje sú už len doplnením.

Cieľom StreetFoodie bolo a je priniesť do Banskej Bystrice pestré chute streetfoodu, kvalitné menu, vždy usmiatych zamestnancov, dobrú hudbu, pitie a poskytnúť hosťom príjemný a jedinečný zážitok z jedla, prostredia a atmosféry. Či už je to na terase alebo v priestoroch reštaurácie.

Veríme, že Bystričania dajú novým konceptom šancu a naše mesto bude opäť o čosi viac mestom, kde to žije gastrom. Ak Vás reštaurácia zaujala viac informácii nájdete na www.streetfoodie.sk, alebo na sociálnych sieťach, instagram: @streetfoodiebb a facebook: www.facebook.com/streetfoodiebb/.

Zdroj: www.streetfoodie.sk