Nedeľné banskobystrické námestie v znamení tyrkysových tričiek

Spoznávame naše mesto
0 /

Tretí ročník študentského podujatia Čo ste možno (ne)vedeli o bystrickom námestí sa aj tento rok koná v máji a aj tentoraz mu budú dominovať tyrkysové tričká.

V nedeľu 12. mája si Banskobystričania a Banskobystričanky či návštevníci Banskej Bystrice môžu overiť a doplniť vedomosti o svojom meste, pozrieť sa naň z iného pohľadu a aj sa pritom zabaviť.

Počas dvoch hodín, od 13:00 do 15:00 hod., sa dozvedia napríklad o putovaní bystrickej medi svetom, o päťstoročnej tradícii bystrických pivovarov, o histórii jednej známej pekárne, ale aj o víne a vinárňach v meste.

Na každom stanovišti popri možnosti „vzdelávania sa“ budú  aj rôzne zaujímavé hry, súťaže a lákavé odmeny, čo určite poteší najmä rodiny s deťmi.  Okrem vecných cien to bude aj konzumné v partnerských podnikoch.

Sprievodcami po námestí a stanovištiach budú študenti a študentky Katedry cestovného ruchu a spoločného stravovania EF UMB, oblečení v tyrkysových tričkách.

Podujatie Čo ste možno (ne)vedeli o bystrickom námestí, ktoré je súčasťou cyklu podujatí Bystrická hodinka, je určené všetkým vekovým kategóriám. Vstup je voľný.

Podujatie sa organizuje v spolupráci s Ekonomickou fakultou UMB, Banskobystrickým okrášľovacím spolkom, Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko a Mestom Banská Bystrica.

Zdroj: Anna Gudzová, Foto: ilustračné BBOS a EF UMB