Naše HC ´05 siahalo s Ambri-Piotta na víťazstvo, napokon sa lúči s CHL prehrou + HLASY

0 /

Hokejisti Banskej Bystrice prehrali vo svojom záverečnom šiestom zápase v G-skupine Ligy majstrov (CHL) na ľade švajčiarskeho HC Ambri-Piotta tesne 3:4. Naši ´barani´ dokázal počas zápasu otočiť nepriaznivé skóre 0:2 na 3:2, no domáci strelili v nervóznom závere plnom šarvátok dva góly a vyhrali tesne 4:3.

Oba tímy už pred zápasom nemali šancu na postup do ďalšej fázy ligy majstrov. Bystričania boli s tromi bodmi na poslednom 4. mieste skupiny, HC Ambri-Piotta o jednu priečku vyššie. Tomuto stavu zodpovedalo aj dianie v prvej tretine. Tá nepriniesla vysoké tempo hry a na nasadení aktérov bolo cítiť, že o ich osude v CHL je už rozhodnuté. My sme síce v prvej tretine prestrieľali súpera, no efektívnejší bol švajčiarsky tím. V 5. minúte využil presilovku obranca Plastino, ktorý presne od modrej čiary prestrelil všetko a mladý Gajan v našej bránke, ktorý nahradil jednotku Beskorowanyho, kapituloval – 1:0. V desiatej minúte mal ešte šancu domáci Dal Pian, ale z medzikružia prestrelil v čistej šanci.

Na začiatku druhej tretiny sme nevyužili presilovku a mohlo nás to mrzieť, pretože krátko po nej D’Agostini zachytil prihrávku bystrického neskúseného Lopejského, dostal sa do krátkeho úniku a zakončil popri Gajanovi presne – 2:0. Bystričania sa však nevzdali a ešte strednej časti sa na súpera dotiahli herne i gólovo. V 34. minúte si obranca Marek Biro vylepšil streleckú pozíciu a z ľavého kruhu švihom znížil na 2:1. Veľmi dobrú prácu odviedol Fafrák, ktorý gólmanovi Ambri Hrachovinovi dobre clonil a ten nič nevidel. Barani vyrovnali gólom do šatne, keď sa Gabor parádne natlačil pred bránku a Mário Lunter dokončil jeho snahu  na dvakrát z dorážky 31 sekúnd pred prestávkou – 2:2.

Na začiatku tretej tretiny sme hrali presilovku a v jej závere poslal puk do žŕdky náš Bubela. Keď už Plastino vyšiel z trestnej lavice, vyšiel parádny kúsok Andrejovi Šťastnému, ktorý spoza bránky bejzbalovo poslal puk do horného vinkla a jeho nadšenie neprekazil videorozhodca – 2:3. Tutovky mali následne opäť Šťastný a následne i Hrnka, ale nepresadili sa. Potom zaujala aj pästná výmena Moora s Kabáčom, obaja šli predčasne pod sprchy, navrch mal jednoznačne bystrický útočník, bitku vyprovokoval domáci hokejista. Veľmi sa priostrilo. Pribudlo faulov, šarvátok, strkaníc, čo nás mierne rozladilo. Ambri-Piotta sa v 53. minúte dočkala, keď Gajan neudržal puk po strele Jelovaca a Sabolič z dorážky pred odkrytou jeho svätyňou nemal problém presadiť sa – 3:3. Domáci napokon získali plný počet bodov, keďže v závere zápasu Dal Pian využil nedôraz našej obrany a v presilovke po prieniku rozhodol o šťastnej výhre svojho 4:3. Na samom konci sme totiž ani v hre bez brankára v šestici nedokázali štvrtýkrát v zápase skórovať.

HC Ambri-Piotta – HC ’05 Banská Bystrica 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Góly: 4. Plastino (Sabolič), 25. D’Agostini, 53. Sabolič (Hofer), 58. Dal Pian (Gerlach) – 34. Biro, 40. Lunter (Gabor), 44. Šťastný. Rozhodovali: Persson (Nór.), DiPietro – Fuchs, Duarte (všetci Švajč.), vylúčení na 2 min: 6:5 na 2 min., navyše: Moor (Ambr.) a Kabáč (B. Bystr.) obaja 5+DKZ za zhodenie rukavíc, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

Ambri-Piotta: Hrachovina – Plastino, Payr, Ngoy, Fohrler, Pinana, Jelovac, Moor – Incir, Müller, Sabolič – D’Agostini, Gerlach, Egli – Trisconi, Goi, Bianchi – Dal Pian, Kneubuehler, Hofer

HC ’05: Gajan – Biro, Nemčík, Petrinec, J. Brejčák, Ďatelinka, Zubák, Lopejský – Hrnka, A. Šťastný, Lamper – Fafrák, Bubela, Jääskeläinen – Kabáč, Tamáši, Gabor – Giertl, M. Lunter, Róth – Sarvaš

Hlasy po zápase pre bystricoviny.sk a hokejovysvet.sk:

Andrej Šťastný, autor nášho gólu na 2:3: „Bol to dobrý zápas z našej strany, myslím si, že sme v ňom mali navrch, škoda preto tejto prehry. Minimálne jeden bod by sme si určite zaslúžili za predvedený výkon. Avšak ako vravím: myslím si, že sme i napriek prehre odohrali dobrý zápas.“

Mário Lunter, autor vyrovnávajúceho gólu na 2:2: Myslím si, že sme hrali celých 60 minút dobrý hokej. Nevzdali sme sa ani za stavu 2:0 pre domácich, išli sme ďalej poctivo a vyrovnali sme na 2:2. Potom sme aj viedli, ale bohužiaľ sme to i napriek ďalším šanciam nedotiahli do víťazného konca. Škoda tejto prehry.“

Autor: (bl), Foto: chl.com