Na plážovom kúpalisku sa popri bežkovaní dá už aj korčuľovať na jazere

SPRÁVY
1 /

Ako sme už informovali, Záhradnícke a rekreačné služby (ZAaRES) po počasím prerušovanom umelom zasnežovaní v utorok otvorili pre verejnosť bežkársky okruh.  Od stredy je pre verejnosť k dispozícii na korčuľovanie už aj časť jazera.

V noci na stredu poriadne prituhlo a tak ľad na jazere na plážovom kúpalisku dosiahol potrebnú hrúbku na to, aby ZAaRES časť jazera oficiálne sprístupnil verejnosti na korčuľovanie. Ľad na opačnej strane jazera ešte nie je prístupný, treba rešpektovať značenie.

ZAaRES na sociálnej sieti uvádza:

„Prosíme o rešpektovanie zábran, pások a pokynov našich zamestnancov, či strážnej služby ohľadom pohybu iba na sprístupnenej časti jazera. Ide nám o bezpečnosť.

Zasnežovaním vyťahujeme vodu spod ľadu a miestami vznikajú praskliny, aj preto nechceme sprístupniť väčšiu časť jazera. Hĺbka vody pri zábranách dosahuje relatívne bezpečných 140 cm.

Taktiež prosíme pri križovaní bežkárskej trate pred vstupom na jazero o obozretnosť. Očakávame vysokú návštevnosť korčuliarov či bežkárov, tak aby nedochádzalo ku kolíziám.“

Zimná predpoveď počasia na ďalšie dni je priaznivá, takže malí aj veľkí Bystričania si môžu na plážovom kúpalisku užiť bežky aj korčule do sýtosti.

Autor: (tom), Foto: ZAaRES a ilustračné