MFK Dukla víťazom futbalového turnaja v Priechode

3 /

Za účasti futbalových mužstiev zo Zvolena, Podkoníc, MFK Dukla Banská Bystrica a domáceho OFK 1950 Priechod sa v nedeľu 30. júna uskutočnil v Priechode 26 ročník futbalového turnaja o Pohár starostu obce.

V prvom stretnutí turnaja zvíťazilo mužstvo MFK Dukla nad domácim Priechodom 9:0 (5:0). Góly: Cibula 3, Gaško, Bagarič, Hrudkay, Matula, Môcik a Kolláti po 1. V tomto stretnutí trénerská dvojica MFK Dukla Stanislav Varga a Štefan Rusnák dala možnosť zahrať si mladým hráčom a posilám, ktoré Dukla skúša.

Dukla nastúpila v zostave: Nôta – Solivajs, Gaško, Straka, Macula – Brodziansky, Kolláti, Cibula, Môcik, Hrudkay – Bagarič.

V druhom stretnutí FK Podkonice porazil MFK Zvolen 2:1. Góly: Sedliak, Kostúrik -Mohamed. Bezgólovou remízou 0:0 skončil zápas FK Podkonice – OFK 1950 Priechod.

V záverečnom stretnutí turnaja nastúpili proti sebe MFK Dukla Banská Bystrica  a MFK Zvolen. Bystričania nastúpili na stretnutie okrem Krejčího, Vajdu, Polievku, Dolného a Vaščáka so všetkými hráčmi vlaňajšej základnej zostavy: Nôta – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Savič – Starší, Willwéber, Snitka, Hrudkay – Viktor Tóth – Laksík.

V prvom polčase mali viac z hry futbalisti MFK Dukla. Laksíkova hlavička po centri Saviča smerovala do žrde zvolenskej brány. Podobne aj strela Snitku. Zvolenská obrana niekoľko striel zblokovala a čo prešlo až k brankárovi, tak si s tým ľahko poradil. Prvý polčas skončil  nerozhodne 0:0.

V druhom polčase v 50. minúte po peknej akcii po ľavej strane nacentroval Savič loptu na hlavu Laksíka, ktorý prekonal zvolenského brankára. Zvolenčania sa nevzdávali a v 67. minúte z trestného kopu z 27 metrov Ladislav Slovák vyrovnal na 1:1. Týmto výsledkom stretnutie aj skončilo.

V tradične veľmi dobre zorganizovanom futbalovom turnaji pred peknou diváckou kulisou bolo nasledovné konečné poradie na turnaji:

1. miesto MFK Dukla Banská Bystrica 2 1 1 0 skóre 10:1 – 3 body
  2. miesto FK Podkonice                                   2 1 1 0  2:1 – 3
  3. miesto MFK.Zvolen                                      2 0 1 1  2:3 – 1
  4. miesto OFK 1950 Priechod                         2 0 1 1 0:9 – 1

Najlepším hráčom turnaja bol vyhlásený Lukáš Laksík z MFK Dukla. Najbližší prípravný zápas odohrá Banská Bystrica v stredu 3. júla o 17:30 hod. v Seredi.

Ďalšie prípravné zápasy našich Bystričanov:

6. júla FK 34 Brusno Ondrej – MFK Dukla

10. júla FC Vác -. MFK Dukla

13. júla (20:00) FK Pohronie – MFK Dukla

Prvý súťažný druholigový zápas v novom ročníku 2019/20 odohrá MFK Dukla Banská Bystrica na domácej pôde 19. júla 2019 o 17:30 hod. proti rezerve Žiliny.

Autor: Jozef Ivan, Foto: Samuel Telúch