Majstrovstvá Slovenska juniorov v bedmintone: Bystričan Peter Petrovič s tromi medailami

ŠPORT
0 /

Cez víkend 12. – 13.11.2022 s v Banskej Bystrici odohral posledný bedmintonový turnaj sezóny v kategórii U19 označovanej aj ako juniorskej. Najlepších 24 hráčok a hráčov z priebežného rebríčka bojovalo o tituly Majstrov Slovenska pre rok 2022 v dvojhrách, v štvorhrách a v mixe. Banskobystričanov môžu tešiť výkony Petra Petroviča.

Majstrovstvá Slovenska U19 v bedmintone

Turnaj sa odohral v hale Baseline šport aréne pod taktovkou Slovenského zväzu bedmintonu , ktorý zabezpečil rozhodcov, košíky, priame prenosy a vôbec mal na starosti celú organizáciu. Na turnaj sa vzhľadom na vynikajúce výsledky v tomto roku a adekvátne rebríčkové umiestnenie (miesto č.2) prebojoval aj Banskobystričan Peter Petrovič, hrajúci pravdepodobne svoju životnú sezónu. Od neho sa aj tentoraz očakával útok na vrchné priečky, hoci je v juniorskej kategórii len prvý rok.

Ďalším hráčom z Banskej Bystrice na turnaji bol mladší z bratov Andrej Petrovič. Ten sa prebojoval na majstrovstvá výborným finišom na poslednom Grand Prix A U19, kde si dokázal zabezpečiť v tejto kategórii napriek vekovému hendikepu dostatok bodov potrebných na postupujúce priečky rebríčka. Pre neho bol úspechom už štart na vyvrcholení sezóny, pričom jeho hlavné Majstrovstvá Slovenska v kategórii U17 sa uskutočnia neskôr v decembri vo Zvolene.

Andrej Petrovič

Andrej vstúpil do turnaja odvážne a v mixe s dlhoročnou spoluhráčkou, tiež hráčkou kategórie U17, sa dokázali prebojovať do osmičky najlepších. V štvorhre po boku klubového spoluhráča nedokázali odolávať tvrdej hre reprezentačnej dvojice a skončili svoju púť už v prvom kole.

Andrej Petrovič si to ale dokázal vynahradiť v dvojhre, keď po výbornom výkone oplatil prehru z predchádzajúceho merania síl rodákovi z Hong-Kongu Martinovi Pintravovi. Druhé kolo bola ale nad sily mladého hráča, stopku mu vystavil neskorší suverénny Majster Slovenska. Celkovo možno vyjadriť s jeho výkonmi spokojnosť.

Peter Petrovič

Peter toho pred turnajom príliš nenatrénoval, preťažená ruka z úspešných Majstrovstiev Európy mu dovolila trénovať len kondične. Herné tréningy išli na nejaký čas bokom, aby dokázal odohrať aspoň turnaje.

Mix

V mixe sústredené výkony so spoluhráčkou Ester Staškovou z reprezentácie priniesli sériu výhier ukončenú až v semifinále, keď napriek výhre v prvom sete prehrali nakoniec s nasadenými jednotkami turnaja. Bronz ale každopádne potešil, je veľkým úspechom medzi juniormi.

Štvorhra

Do štvorhry vstupovala dlhoročná dvojica Petrovič – Pavlík ako jedna z favoritov turnaja. Medaila sa očakávala, medaila nakoniec aj prišla. Dokonca strieborná, za krásne druhé miesto.

V semifinále totiž dokázali fantasticky poraziť dvojicu nasadenú ako číslo jedna. Škoda, že v nedeľňajšom finále neudržali emočnú úroveň svojej hry a tesne prehrali. Zlato by chalanom určite pristalo ešte viac.

Dvojhra

Peter prekonal na ceste do semifinále všetky prekážky, vyradil aj spoluhráča z reprezentácie. Výborné výkony, pohoda a uvoľnenie. Škoda, že sa program v sobotu skončil, v nedeľňajšom semifinále sa už prejavila únava a Peter podľahol napriek výbornému prvému setu s obrovským mladým talentom z BKK Sliač. Bronzová medaila je však úspech i radosť.

Peter si teda z Majstrovstiev Slovenska juniorov odniesol tri medaile. Jedno striebro a dva bronzy. Prijal tieto výsledky s pokorou a pokojom. Hoci je v tejto sezóne neuveriteľne úspešný a zbiera vynikajúce výsledky, ostáva nohami na zemi.

Zdroj: Peter Maďar , Foto: Slovenský zväz bedmintonu