Kovové Srdce pomoci na Švermovej ulici sa naplnilo, pomoc chorým a sociálne slabým Bystričanom pokračuje

ZAUJÍMAVOSŤ
8 /

Koncom júla z iniciatívy poslanca MsZ Vladimíra Ivana, ktorý je aj predsedom  Občianskeho združenia New Faces, nainštalovali dobrovoľníci na Švermovej ulici v Banskej Bystrici  kovové Srdce pomoci. To slúži na vhadzovanie plastových vrchnáčikov z PET fliaš, pričom  peniaze za odovzdané vrchnáčiky sa použijú na pomoc chorým a sociálne slabým ľuďom v meste.

Vladimírovi Ivanovi a jeho priateľom z občianskeho združenia je pomoc ľuďom vlastná, takže táto akcia je len jednou z mnohých, ktoré organizujú. Veď stačí tak málo – nevyhadzovať vrchnáky z PET fliaš do koša, ale odkladať ich a prakticky pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

Srdce pomoci

Srdce pomoci

„Odkrútiť z fľaše pred vyhodením vrchnák, odložiť ho do misky alebo vedierka, a potom zaniesť na Švermovu ulicu na Fončorde môže pomôcť skutočne chorým a sociálne slabším. Naozaj to nič nestojí a niekomu to môže veľmi pomôcť,

hovorí iniciátor akcie Srdce pomoci Vladimír Ivan, poslanec MsZ v Banskej Bystrici za Fončordu.

Vladimír Ivan

Vladimír Ivan

V polovici septembra sa kovové Srdce pomoci na radosť organizátorov naplnilo. Budúci týždeň organizátori jeho obsah vyprázdnia a budú v zbere vrchnáčikov pokračovať.

„Chcem vyjadriť obrovské poďakovanie všetkým ľuďom, ktorí prispeli vrchnáčikom do našej zbierky – ľudia ste skvelí a úžasní. Viete, keď veľa dobrých ľudí na veľa rôznych miestach robí veľa malých vecí, svet sa mení. Pomoc jednému človeku nemusí znamenať zmenu celého sveta, ale môže jednému človeku zmeniť svet. Pomôcť ľuďom v ťažkej situácii či už zo zdravotného alebo sociálneho hľadiska je vždy cenné,

dodáva Ivan.

Ak chcete svojou troškou prispieť do zbierky vrchnáčikov v Srdci pomoci, stačí ho odkrútiť z PET fľaše a zaniesť ho na Švermovu ulicu na Fončorde.

Pomôžete tak chorým a sociálne slabým ľuďom v Banskej Bystrici a podporíte dobrú vec.

Autor: (tom), Foto: FB a ilustračné