Jarné prázdniny na Horehroní sú v plnom prúde

Z regiónu
0 /

Tretí týždeň prázdnin otvoril svoje brány a žiaci spolu s rodičmi na strednom Slovensku si môžu užiť pár dni voľna. Horehronie aj počas posledného týždňa jarných prázdnin ponúka veľké množstvo zábavy nielen na lyžiarskych svahoch ale aj mimo nich.

Astrovlak vyrazí na svoju záverečnú zimnú jazdu z hlavnej staničky v Čiernom Balogu do Lesníckeho skanzenu Vydrovskej doliny, kde budú mať cestujúci možnosť pozorovať nočnú oblohu pod dozorom odborníkom s profesionálnymi ďalekohľadmi. V priestoroch romantickej horárni čaká na všetkých odborný výklad o oblohe a pozorovaní hviezd.

astrovlak

Remeselné stredy v turisticko-informačnom centre Horehronie v obci Bystrá sa budú tento týždeň niesť v znamení výroby z dreva. Pre všetkých milovníkov remesla budú pripravené drevené prvky na výrobu vlastnej drevenej búdky pre vtáčiky. Stačí prísť do priestorov infocentra a pustiť sa do práce.

horehronie5

Športoví nadšenci si tiež prídu na svoje. Adrenalínová jazda na fat e-biku s hrotmi zo Šumiaca až na Kráľovu Hoľu na snehu je výbornou voľbou pre nadšencov cyklistiky, ktorým ani sneh v jazde neprekáža. Do kopca Vám pomôže pohon elektrickej baterky a dole si môžete užiť jazdu plnú zážitkov s jedinečnými výhľadmi na krásnu horehronskú prírodu.

horehronie1

Aj v lyžiarskych strediskách bude veselo. Lyžiarske stredisko Mýto Ski & Fun v sobotu 9. marca rozozvučí a do tanca zahrá DJ Maxi. Lyžiari si budú môcť taktiež prezrieť a vyskúšať autá známej nemeckej značky BMW. Na zahriatie bude pre všetkých rodičov a dospelých pripravená ochutnávka destilátov Jelínek.

V Ski Resorte Tále bude aj tento týždeň mimoriadne večerné lyžovanie. Lyžovačku pri umelom osvetlení na kvalitne upravených zjazdovkách si môžete vychutnať utorok 5. marca, piatok 8. marca a v sobotu 9. marca.

horehronie4

„Počas celých jarných prázdnin sme pre turistov pripravili bohatý program. V lyžiarskych strediskách boli pre návštevníkov pripravené sprievodné hudobné programy. Pre nelyžiarov boli k dispozícii remeselné dielne, adrenalínová jazda na fat biku, či výlet zimných astrovlakom. Dúfame, že aj takouto formou, sprievodných a doplnkových programov prilákame do regiónu viac návštevníkov nielen počas prázdnin“

hovorí Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie.

 

Zdroj: Región Horehronie, Foto: ilustračné