Ján Ďurovčík sa vracia k folklóru + súťaž o lístky

Súťaž
0 /

Pozývame Vás na dychberúce predstavenie STROM.  Ide o nové naštudovanie strhujúceho tanečného divadla, ktoré čerpá námet v histórii slovanstva.

Strom

Strom zhmotnený hlasom Milana Lasicu v podaní sólistov špičkových slovenských folklórnych súborov na hudbu Henricha Leška, Jána Berkyho-Mrenicu ml. a Petra Uličného. Iba 12 predstavení vo vybraných slovenských mestách. V Banskej Bystrici bude predstavenie v dňoch 26. a 27. októbra 2018 o 19:00 hod. v Športovej hale Dukla na Štiavničkách.

jan durovcik2

„Jedna z mojich najúspešnejších inscenácií sa vráti na divadelné javiská. Strom je ľudové tanečné divadlo inšpirované históriou národa. Strom je inscenácia, za ktorú som získal Krištáľové krídlo. Strom je inscenácia, na ktorú som veľmi hrdý.“

Ján Ďurovčík

Ján Ďurovčík sa vracia k folklóru

Nové naštudovanie strhujúceho tanečného divadla, ktoré čerpá námet v histórii slovanstva. Program je uceleným divadelným tvarom, ktorý na vyjadrenie myšlienok využíva najmä tradičný tanečný a hudobný materiál, zvukové, svetelné a technické efekty.

strom_03

Ústrednou postavou je strom personifikovaný hlasom slovenského herca Milana Lasicu, ktorý je zrkadlom histórie Slovanov. Sleduje hry detí na vojakov, nezmyselnú smrť mladých mužov vo vojne i každodenný život. Nikto sa ho na nič nepýta, no sám, ako kronika národa, tlmočí ľuďom svoje pocity a nabáda ich k mysleniu a úvahám o vlastnej podstate.

Choreografia a réžia: Ján Ďurovčík

Hudba: Henrich Leško, Ján Berky ml., Peter Uličný

viber image2

Súťaž o lístky

Pripravili sme pre Vás súťaž o štyri lístky na predstavenie STROM, ktoré sa bude konať v Športovej hale Dukla na Štiavničkách v Banskej Bystrici v dňoch 26. a 27.10.2018.

Stačí odpovedať na položenú otázku, vyplniť priložený formulár a odoslať ho aj s Vaším mailovým a hlavne telefónnym kontaktom.  Uzávierka odpovedí je v piatok 19. októbra 2018 do 24:00 hod. Zo správnych odpovedí vylosujeme 4 výhercov.

Súťažná otázka znie: „Aké ocenenie získalo predstavenie STROM?“