Ján Baránek: Tu už naozaj všetci v koalícii zošaleli, pýtajte sa ich!

Komentár
16 /

Opäť prichádzame s aktuálnym komentárom známeho slovenského analytika Jána Baránka, ktorý zverejnil na svojom facebookovom profile. Na pozadí každodenných stoviek covidových úmrtí na Slovensku pomenúva príčiny a vinníkov tohto neudržateľného vládneho chaosu.

Nevieme nič, čo sa týka dát. Nebudem tu opakovať matematika Kolára. Juraj Mesík zbytočne volá po Ivermectine, ktorý zachraňuje životy. Nie len podľa Mesíka. Ivermectin sám o sebe resp. to, čo sa okolo neho odohráva, je už dnes na filmový scenár. Ten je však natoľko nepochopiteľný, že to, čo opisuje, si väčšina z nás vie predstaviť naozaj iba vo filme.

Citujem Juraja Mesíka: „Problém podľa môjho názoru nie je v nevedomosti, ale v tom, že profesor Pavol Jarčuška, jeho príbuzní a mnohí jeho kolegovia sú už roky na výplatnej listine firmy Gilead, ktorá Remdesivir vyrába a predáva.“

Pokiaľ by to bolo tak, ako hovorí J. Mesík, ide tu o bezprecedentný zločin (v apríli 2020 bola uverejnená v časopise The Lancet vedecká práca Wanga a kol., ktorá dokázala, že Remdesivir je pri liečbe Covidu neúčinný).

Toto je moment, kedy sa hoax mení na pravdu a pravda sa stáva hoaxom. Samozrejme, nie je to iba problém Jarčušku. Toho totiž nikto nevolil a je naozaj iba záležitosťou pár sekúnd a Jarčuška môže ísť tam, odkiaľ prišiel. Rozhoduje vláda a premiér. A keď nie oni, máme tu ešte stále parlament. Takže, môže si Jarčuška vyprávať, čo chce. Zodpovednosť je inde.

Mesík ďalej tvrdí: „List na nákup 5000 kusov Ivermectinu odišiel 26. januára – to sme tu mali oficiálne 4 361 obetí Covidu. V utorok 16. 2. počet obetí oficiálne prekročil 6 168 – reálne je ich samozrejme oveľa, oveľa viac. Čiže za tie tri týždne oficiálne len na Slovensku zbytočne zomrelo ďalších 1 807 ľudí.“ 1 807 samozrejme nie je konečné číslo, je to číslo za posledné tri týždne.

Tak si to teda zrekapitulujme: S pravdepodobnosťou, blížiacou sa istote, na Slovensku zbytočne, opakujem zbytočne, umrelo niekoľko tisíc ľudí. Lebo – vyhráva politika nad odbornosťou – viď Ivermectin. Vyhráva kšeft nad odbornosťou – viď Ivermectin, plošné testovanie. Vyhráva amaterizmus a neschopnosť, vyhráva chaos, anarchia, voľný pád do katastrofy.

Zľava Marek Krajčí a Peter Jarčuška

Zľava Marek Krajčí a Peter Jarčuška

Stredná trieda mizne. Pochovala ju nečinnosť vlády v pomoci. Pomoc dostávajú iba najväčší podnikatelia a niektorí, ktorým treba „zapchať hubu“, aby sa zbytočne neozývali. Takže – zbytočne máme ďalšie, nepriame obete neschopnosti tejto vlády. Samovraždy, odložené lekárske úkony, onkologickí pacienti, prestalo sa diagnostikovať, atď., atď… Krajina je ako keby vo vojnovom stave.

Z médií sa nás denno denne programovo valí len strach, len hrôza a katastrofa. Ľudia sú vystrašení, vzájomne sa udávajú a vzniká tu paralelný svet. Svet, v ktorom sú načierno pootvárané prevádzky, kde načierno dostanete kúpiť Ivermectin, kde ilegálne prekračujete hranice okresov, kde je prejavom vzdoru a hrdinstva tvár bez rúška.

Normálny svet, ktorý sme žili pred nedávnom, sa stal svetom ilegálnym, svetom malých hrdinstiev, svetom veľkých kšeftov s nedostatkovým tovarom – Ivermectinom. Paralelne žijeme vo svete rúšok, klamstiev, udavačov, vo svete, kde si slobodu kupujete, vo svete, kde ľudský život nie je prioritou.

Doteraz sme si mysleli, že hoci každá vláda bola korupčná, občanom na životy nesiahala. Naopak, v rámci svojich korupčných možností ich chránila. Dnes žijeme vo svete, kde vláda životy občanov nechráni, ale podľa všetkého obetuje v mene neznámeho cieľa, ktorý si iba domýšľame. Sú ním peniaze a zisk? Alebo cieľ nie je a ide iba o obyčajnú neschopnosť, hlúposť a sebastrednosť?

Zľava Igor Matovič a Marek Krajčí

Zľava Igor Matovič a Marek Krajčí

Každý z vás môže za tým vidieť to svoje. Ale bez ohľadu na to, ľudia umierajú ďalej. Lebo aj keď má Covid nízku smrtnosť, nejakú predsa len má. Pokiaľ je váš zosnulý blízky iba jeden z tisíc, je vám to jedno. Čierneho Petra ste dostali vy. A takto to ide ďalej. Potom sa pýtate – prečo? Prečo, keď mohol žiť? A ak naozaj mohol žiť a niekto nekonal, ide o zločin.

Či sa to niekomu páči, alebo nie, ide o zločin. Žiadna administratívna „prekážka“ takýto zločin neospravedlňuje. Je to skrátka zločin. A kde je zločin, tam je aj trest. Aby sme si rozumeli – ja sa nevyhrážam. Svet ale takto skrátka funguje. Keby za zločinom nenasledoval trest, neexistovalo by dobro a zlo, neexistovala by dnešná civilizácia, neexistovali by sme my.

Vrchol celého nezmyslu a zhnusenia nad touto koalíciou asi nastal vo štvrtok. V čase, kedy píšem tento príspevok, oznámil Igor Matovič, že strana Za ľudí vo vláde vetovala, teda zablokovala nákup ruskej vakcíny Sputnik V. Nevadí. Umierajte ďalej. Ja už totiž nechápem, o čo tu ide. Neviem, akú zámienku si vymysleli, aby sme nemali ruskú vakcínu. Neviem, akú zámienku si vymysleli, aby sme nemali Ivermectin. Jedno ale viem.

Už nestačí rekonštrukcia tejto vlády. Lebo takéto zlo, ktoré zbytočne mrhá ľudskými životmi, takéto zlo ešte na Slovensku nebolo. To už nevyvážite tým, že zatvárate skorumpovaných lúzrov bývalej garnitúry. Toto nevyvážite ničím. Nič neviete urobiť také, čo by vyvážilo a ospravedlnilo stratu tisícov ľudských životov. Nič také totiž neexistuje.

Prihováram sa k všetkým, ktorých blízki sú na ventiláciách, v nemocniciach, prihováram sa ku všetkým, ktorým niekto blízky na Covid umrel. Pýtajte sa. Pýtajte sa, prečo do vašich blízkych pchali neúčinnú liečbu.

Pýtajte sa na Ivermectin. Ak pomáha iba na polovicu tak, ako sa tvrdí, tak sa pýtajte. Pýtajte sa, prečo sa nemôžete dostať Sputnik V? Potom, ako sa opýtate, žiadajte zodpovednosť. Žiadajte trest. Žiadajte spravodlivosť. Vaši mŕtvi na to čakajú…

Autor: Ján Baránek, Foto: ilustračné