Historická Banská Štiavnica bude mať opäť priame spojenie s Bratislavou

Z regiónu
0 /

Od nedele 2. augusta bude medzi Banskou Štiavnicou a Bratislavou opäť premávať priamy autobusový spoj. V rámci podpory cestovného ruchu naň prispeje Banskobystrický samosprávny kraj prostredníctvom svojej Rozvojovej agentúry 20 tisíc eur.

Banská Štiavnica, ktorá je zapísaná na svetovom zozname kultúrneho dedičstva UNESCO a patrí k turisticky najatraktívnejším lokalitám na strednom Slovensku, bude mať opäť priame autobusové spojenie s hlavným mestom.

To sa podarí od 2. augusta obnoviť vďaka finančnej podpore Rozvojovej agentúry Banskobystrického samosprávneho kraja. Mestu Banská Štiavnica na objednanie linky, ktorá Banskú Štiavnicu spojí s Bratislavou, prispeje sumou 20 tisíc eur.

O peniaze mesto požiadalo ako najväčší člen Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Banská Štiavnica zo zdrojov, ktoré má od BBSK k dispozícii každá OOCR na rozvoj produktov cestovného ruchu vo svojom okolí.

Obnovenie autobusového spojenia má prispieť nielen k zvýšeniu počtu návštevníkov, ale aj k odľahčeniu osobnej dopravy v historickom centre. V neposlednom rade tiež pomôže mobilite domácich.

V pracovné dni bude autobus v smere do Bratislavy odchádzať z Banskej Štiavnice 5:30 ráno, spiatočné spojenie je naplánované s odchodom z hlavného mesta o 16:20.

„Som rada, že sa to podarilo. Autobus bude prínosom pre turistov i pre ľudí, ktorí dochádzajú nielen do Bratislavy ale napríklad aj do nemocnice v Leviciach,“

dodala primátorka Banskej Štiavnice Nadežda Babiaková.

Zdroj: Lenka Štepáneková, Foto: ilustračné