FOTO: V utorok 6. decembra 2022 zavítal na bystrické Námestie SNP Mikuláš a rozsvietil vianočný strom

SPRÁVY
2 /

Tohtoročné putovanie Mikuláša po mestských častiach v Banskej Bystrici vyvrcholilo v utorok 6. decembra podvečer na Námestí SNP. V sychravom počasí ho tu čakalo množstvo malých i veľkých Bystričanov.

Dav návštevníkov pred pódiom zabávali nezbední škriatkovia Fifo, Luna a Puko. Všetci po čase už vyzerali Mikuláša s jeho pomocníkmi, až sa dočkali.

Mikuláš s pomocníkmi anjelom a čertom dorazili na Námestie SNP na koči za veľkého aplauzu detí i dospelých. Na pódium prišiel s primátorom mesta Jánom Noskom a spoločne pozdravili prítomných.

Potom prišlo odpočítavanie a rozsvietenie ozdobeného 18 – metrového vianočného stromu z Tajova, ktorý bude spolu s rozžiarenou výzdobou spríjemňovať predvianočný čas až do sviatkov a nového roka.

Deti zo ZUŠ Jána Cikkera zatancovali Tanečný príbeh o zime a Mikuláš sa vybral medzi deti. Ľudia sa mohli občerstviť v stánkoch s vianočnými dobrotami, pričom sa už otvorili  aj stánky s remeselnými výrobkami a vianočným tovarom.

 „Milí Banskobystričania, príďte sa pozrieť na Námestie SNP, kde sme v utorok podvečer rozsvietili vianočný stromček. Verím, že rozžiarené svetielka budú šíriť posolstvo lásky, dobra a pokoja nielen do všetkých kútov Slovenska, ale aj za jeho hranice,“

uviedol na záver mikulášskeho večera banskobystrický primátor Ján Nosko.

Treba povedať, že hlavné bystrické námestie už naplno dýcha predvianočnou náladou, ku ktorej prispeje aj pripravený kultúrny program. Skúste to, oplatí sa prísť.

Aj v decembri sa ukazuje, že Námestie SNP v meste pod Urpínom je jedno z najkrajších na Slovensku a môžeme byť naň právom hrdí.  Predvianočná atmosféra mu pristane…

Autor: (tom) , Foto: redakčné a mesto BB