FOTO: V Rudlovej – Sásovej sa konal Deň lukostreľby a skautských aktivít

SPRÁVY
1 /

Najväčšie banskobystrické sídlisko Rudlová – Sásová,  zažilo v nedeľu unikátne podujatie „Deň lukostreľby a skautských aktivít“, ktoré sa konalo na lukostrelnici na Magurskej 16, pod futbalovým ihriskom ZŠ Pieninská.

Bolo pripravených trinásť zaujímavých stanovíšť – lukostrelecké, vzduchovkové, lezecké a skautské aktivity, ktoré spestrili nedeľný program všetkým prítomným a preverili ich športové zručnosti. V príjemnom prostredí lukostrelnice strávili deň plný zábavy a športu. Aktivity boli vhodné pre všetky vekové kategórie – deti, mládež aj dospelých.

Všetci pri registrácii dostávali kartičky, na ktoré potom získavali za jednotlivé stanovištia pečiatky, 7 za lukostrelecké disciplíny a 6 za skautské aktivity. Potom si získané pečiatky za svoje športové výkony a aktivity mohli vymeniť za nanuk a kofolu.

Deti aj dospelí mali možnosť zoznámiť sa s rovnošatami a rôznymi druhmi šatiek, ktoré používajú skauti.  Dozvedeli sa, ako sa v prírode rozkladá oheň a samozrejme aj ako uhasína či ako sa orientovať v teréne – podľa hviezd v noci a cez deň podľa slnka.

Nielen deti, ale aj dospelí boli z viacerých lukostreleckých disciplín a streľby zo vzduchovej pušky či revolveru nadšení. Dokonca sa to niektorým až tam zapáčilo, že chcú začať chodiť do lukostreleckého klubu.

„Z radostí detí a pozitívnych ohlasov  dospelých bolo vidno, že sa im naša dnešná akcia veľmi páčila, preto ju zorganizujeme aj na rok. Určite všetkých potešilo, že v tomto teple dostali za svoje výkony aj studené občerstvenie,“

povedal pre náš portál predseda lukostreleckého klubu LukostrelecBB Marián Moravčík. Najbližšie lukostrelecký klub organizuje denný lukostrelecko – skautský tábor, ktorý sa bude konať na lukostrelnici, kde sa konalo aj toto podujatie, v termíne od 4. do 8. júla 2022.

Doplnil ho predseda Občianskej rady Rudlová – Sásová II.  Andrej Refka, ktorý prišiel na akciu aj so svojim mladším synom.

„Veľmi milo ma prekvapila veľká účasť detí, zaregistrovalo sa viac ako 250 malých aj veľkých účastníkov. Určite tomu pomohlo aj výborné počasie. Veľká vďaka patrí dobrovoľníkom, ako aj všetkým, ktorí prispeli k ďalšej vydarenej akcii, ktorú určite podporím aj na budúci rok.“

Zľava Marián Moravčík a Andrej Refka

Zľava Marián Moravčík a Andrej Refka

Organizátormi a partnermi podujatia „Deň lukostreľby a skautských aktivít“ boli dobrovoľníci z klubu LukostrelecBB a zo Slovenského skautingu, Skauti z 59. prístavu Barbakan, Spoločenstvo a občianska rada Rudlová – Sásová s podporou Mesta Banská Bystrica a poslancov za volebný obvod RU – SÁ.

Spolupráca viacerých občianskych združení, občianskych rád a množstva dobrovoľníkov na organizovaní podujatí pre obyvateľov sa každou konanou akciou ukazuje ako nanajvýš prospešná pre všetkých obyvateľov Rudlovej a Sásovej. Veď napokon posúďte sami z našej bohatej fotogalérie.

Autor: (tom), Foto: LukostrelbaBB