FOTO: V Banskej Bystrici vzniká najväčší športový a zábavný park na Slovensku

SPRÁVY
20 /

V Banskej Bystrici na Sládkovičovej ulici pri pivovare vyrastá nový raj zábavy Bounce Park 17. Rodiny s deťmi a všetci, ktorí milujú pohyb, nájdu na 3 200 m2 vyše 50 atrakcií.

Radvaň ožije zaujímavou atrakciou pre deti i dospelých

Za novým športovým a zábavným parkom v Banskej Bystrici stojí rodina Hamšíkovcov. Jeho dokončenie oddialila pandémia koronavírusu, ale stavebné práce sa postupne dostávajú do finále. Marekov otec Richard Hamšík o tejto novinke hovorí:

„Bounce aréna, ktorá vyrastá v meste Banská Bystrica a bude to najväčšia športová aréna v rámci voľného času. Nájdete tam trampolíny, detské ihriská a všetko sa bude rozliehať na ploche 3 200 metrov štvorcových.  Ľudia z mesta ale aj zo širokého okolia tu nájdu pre seba a svoje deti veľké vyžitie v rámci voľného času.“

V stredu si bol novovznikajúci areál na Sládkovičovej ulici pozrieť primátor Ján Nosko aj s viceprimátorom Jakubom Gajdošíkom.

„Dnes sme mali možnosť navštíviť novovznikajúci zábavný park určený pre všetky vekové kategórie. Viac ako 50 atrakcií, rôzne hracie zóny, multifunkčné ihrisko, miestnosti pre organizovanie osláv, ale aj reštaurácia s kaviarňou. To všetko bude dostupné v Radvani nielen pre najmenších Banskobystričanov a Banskobystričanky a ich rodičov, ale aj pre mládež hneď, ako to pandemická situácia dovolí,“

uviedol primátor Ján Nosko.

„Som presvedčený, že v Banskej Bystrici vzniká vďaka Marekovi Hamšíkovi a jeho tímu jedinečný projekt, ktorý nám bude môcť závidieť každý. Ďakujem a teším sa na otvorenie. S mojimi vnúčikmi Bounce Park 17 v Radvani – Kráľovej veľmi rád navštívim,“

dodal primátor

Bounce Park 17

JUMP PARK predstavuje sieť vzá prepojených trampolínových atrakcií rozprestierajúcich sa na rozlohe 1 200 m2 . Svojou rozlohou sa zaraďuje medzi najväčšie trampolínové parky na Slovensku. Je určený pre deti aj dospelých. Preveriť svoju kondičku a zabaviť sa tu môžu jednotlivci, dvojice či skupiny. JUMP PARK je ideálnym miestom pre zábavu a tréning – zdolanie výzvy a prekonanie samých seba. Nájdete tu zóny pre začiatočníkov, ale aj pre skúsených športovcov.

CLIMB tvoria farebné a dynamické lezecké steny, na ktorých si sami vyberiete cestu podľa vašich možností.  Sú vhodné pre začiatočníkov, ale aj pre skúsených lezcov. Všetko je len o vašej vytrvalosti, ohybnosti, sile a rýchlosti. Samozrejmosťou je istenie, ktoré vás vždy podrží. V X-PARK sa zabavíte na prekážkach rôznych náročností, ktoré preveria vašu rýchlosť, kondičku a stabilitu.

RAINBOW NET je absolútna novinka na trhu s atrakciami, ktorú nájdete len v BOUNCE PARK 17. Atrakciu tvoria prepadávajúce sa siete, v ktorých si deti užijú kopec zábavy. Môžu tu skákať, loziť a zdolávať rôzne prekážky.

KIDS PARK vytvára skutočný raj pre deti. Tu nuda určite nehrozí! Veľké viacpodlažné ihrisko je určené pre všetky deti. Vybláznite sa na obľúbených atrakciách, ako sú preliezačky, rebríky, tunely, šmýkačky, ale aj rôzne prekážky, ktoré preveria vašu fyzickú zdatnosť, obratnosť

KIDS – MINI je detské ihrisko pre najmenších. Detičky sa tu bezpečne zabavia v bazéne s mäkkými guličkami, na šmýkačkách či obľúbených preliezkach. Svoje zručnosti si preveria a vyskúšajú na interaktívnych tabuliach. Spoločnosť im budú robiť rôzni plyšoví kamaráti.  KIDS – MINI sa nachádza v kaviarenskej časti a bude k dispozícii zdarma.

GAME ZONE sa dostanete do virtuálnej reality, ktorá je najnovšou verziou tohto druhu. Nájdete tu aj najobľúbenejšie detské herné atrakcie rôzneho zamerania, ako sú lúč s vodou, formuly, hádzanie lôpt na kôš a mnoho ďalších. .

Reštaurácia a kaviareň sú ideálnym miestom pre oddych s rodinou či priateľmi.

Multifunkčné ihrisko s umelou trávou, ktoré môžete využiť nielen na futbalový zápas, ale aj volejbal, bedminton a iné športy. Ako bonus si môžete odniesť originálnu fotografiu z fotozóny s vizualizáciou Mareka Hamšíka.

Popis všetkých atrakcií nájdete na www.bouncepark.sk/atrakcia/jump-park.

Zdroj: (tom) a Bounce Park 17, Foto: Mirka Chabadová a vizualizácie