Environmentálna premena na banskobystrickej ZŠ Štefana Moysesa

SPRÁVY
0 /

Záleží nám na tom, kde žijeme. Záleží nám na našom životnom prostredí. Záleží nám na tom, aby aj generácie ktoré prídu po nás boli obklopené prírodou. Záleží nám na tom, aby aj rastliny a živočíchy mali kvalitné prostredie pre svoj život.

Tak nielen takéto výzvy vyslovili žiaci spolu s učiteľmi základnej školy s materskou školou Štefana Moysesa v Banskej Bystrici. Práve na Deň lesaDeň vody sa rozhodli začať s veľkou ENVIRONMENTÁLNOU PREMENOU.

Viac sa venovať triedeniu, na škole sa zvlášť zameriavajú na papier a plast. Vzdelávať sa ohľadom nových trendov v triedení odpadov. Veď nie je hanba nevedieť, hanba je vedieť a nekonať v zmysle správnosti veci.

Momentálne na tieto odpadové materiály využili na škole kartónové krabice, ktoré si každá trieda zhotovila sama, pričom  nemôže chýbať modrá farba ako symbol triedenia papierového odpadu.

Na plasty používajú veľké plastové fľaše, ktoré sa využívajú na pitný režim a žiaci tie, ktoré boli minimálne poškodené (hovorí sa tomu mikrotrhlina, kvôli ktorej sú tieto plastové fľaše na pitný režim nepoužiteľné, pretože voda by z nich vytiekla) použili práve na triedenie plastov a teda po novom aj kovov a tetrapakov.

„Okrem iného sa naši žiaci ZŠ Štefana Moysesa v Deň lesa obliekli do zelenej farby, čím vyjadrili, že sú ochotní napredovať v starostlivosti o životné prostredie. Symbolicky, imaginárne zachraňovali jeden strom a taktiež symbolicky, imaginárne každý kto v Deň vody prišiel oblečený v modrej farbe, zachránil jedného vodného živočícha,“

hovorí  C, učiteľka a envirokoordinátorka ZŠ Štefana Moysesa.

Marcela Kučeráková 

Marcela Kučeráková

Veď čo iné môžu deti pre budúcnosť, trvácnosť, udržateľnosť našej Zeme urobiť? Nateraz stačí, ak budú vedené k zodpovednosti a budú sa podieľať na triedení odpadu. Malými  krôčikmi dokážeme smerovať k veľkým činom.

Tak si držme všetci palce. Žiaci základnej školy Štefana Moysesa môžu byť všetkým príkladom. Veria v krajšie, lepšie a čistejšie životné prostredie.

Zdroj: Marcela Kučeráková   , Foto: ZŠ Štefana Moysesa