Donovaly v sobotu prvýkrát zažijú Red Bull Zjazd na doraz

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

Športové podujatie Red Bull Zjazd na doraz prinesie kopec adrenalínu a rozprúdi zábavu na Donovaloch už v sobotu 22. januára 2022. Účastníci, medzi ktorými bude aj kajakár Jakub Grigar či ďalší úspešní slovenskí reprezentanti, budú naraz vybiehať zo štartovej brány, snažiť sa čím skôr dostať k svojim lyžiam alebo snowboardu a prísť do cieľa, kde ich bude čakať dobrá nálada a hudobný set v podaní DJ a EKG.

Donovalská premiéra

Park Snow Donovaly vôbec prvýkrát zažije akciu Red Bull Zjazd na doraz, ktorá sa na Slovensku konala v priebehu rokov 2012, 2013 a 2014 dvakrát v Tatranskej Lomnici a dvakrát v Jasnej. V zime 2022 bude mať toto podujatie hneď tri zastávky a Donovaly celú sériu zahája vo veľkom štýle.

Foto: Lukyn Wagneter/Red Bull Content Pool

Foto: Lukyn Wagneter/Red Bull Content Pool

Na štart sa chystá postaviť strieborný medailista z olympiády v Tokiu  Jakub Grigar, náš najlepší freestylový snowboardista Samuel Jaroš alebo 6-násobná majsterka sveta vo wakeskatingu  Zuzka Vráblová.

Spolu s nimi sa na trať vydajú amatéri a nadšenci zimných športov a pokúsia sa zabojovať o to, kto príde do cieľa ako prvý.

„Red Bull Zjazd na doraz beriem hlavne ako zábavu a teším sa, že si po dlhej dobe zapretekám v niečom, kde sa nemusím báť o to, či budem prvý alebo posledný, a bude to čisto o tom, aby som si to užil,“

komentuje Kubo Grigar.

Jakub Grigar - foto: Filip Nagy/Red Bull Content Pool

Jakub Grigar – foto: Filip Nagy/Red Bull Content Pool

Vyhráva rýchlosť, ale aj štýl

Výhru získavajú najrýchlejší traja v cieli v každej zo štyroch kategórií – ženy lyže, muži lyže, ženy snowboard a muži snowboard. Okrem toho však porota ocení aj jednu špeciálnu kategóriu, ktorou je najlepší kostým.

Víťaz tejto súťaže bude mať navyše zaručené, že zaboduje aj počas après-ski párty, ktorú okrem spomínaného DJa EKG rozprúdi aj Jozef Eľko a Bongoman Elizz.

Foto: Lukyn Wagneter/Red Bull Content Pool

Foto: Lukyn Wagneter/Red Bull Content Pool

Ako sa prihlásiť

Každý účastník pretekov sa musí zaregistrovať na webe redbull.sk/zjazdnadoraz alebo v deň ich konania priamo na mieste medzi 10. a 15. hodinou. Registrácia je záväzná a neprenosná, pričom registrovať sa môžu iba osoby staršie ako 16 rokov. Ten, kto je mladší ako 18 rokov, musí mať podpísaný súhlas o účasti od svojho zákonného zástupcu.

DÔLEŽITÉ: Podujatie sa riadi aktuálnymi hygienickými opatreniami vlády, takže maximálna kapacita je 100 účastníkov a za pravidiel režimu OP (očkovaní + prekonaní). Všetky info nájdete TU.

Harmonogram

  • 10:00 Začiatok registrácie
  • 15:00 Posledný vývoz lanovkou
  • 15:10 – 15:25 Ukladanie materiálu (tvojich lyží alebo snowboardu) do priestoru štartu
  • 15:30 Poučenie pretekárov
  • 15:40 Štart
  • 16:00 Vyhlásenie výsledkov
  • 16:00 – 20:00 Après-ski párty / DJ EKG & Bongoman Elizz

Zdroj: Alexander Bunčák, Foto: Red Bull Content Pool