Diskontný poľský reťazec Biedronka mieri aj do Banskej Bystrice

SPRÁVY
10 /

Mnohí Slováci, ktorí cestujú za lacnými nákupmi do Poľska, určite poznajú diskontnú sieť Biedronka. Tento poľský obchodný reťazec si razí cestu na Slovensko,. Podľa dostupných informácií by sa prevádzky Biedronka mali objaviť do konca tohto roka v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici, Trnave a Žiline, aj keď presné lokácie ešte nie sú známe.

Slovo „biedronka“ znamená v poľštine „lienka“ a tento názov si ponechá poľský diskontný obchod aj na Slovensku.  Ku koncu novembra 2023 zaznamenala Biedronka celkom 3 500 prevádzok v Poľsku. Logo s lienkou a žltým pozadím budem onedlho vidieť aj u nás, takže Lidl a Kaufland dostanú silnú konkurenciu.

V sortimente Biedronky sú najmä potraviny a drogéria. V menšej miere ponúka oblečenie, doplnky do kuchyne, elektrospotrebiče, potreby do domácnosti a na záhradu, príslušenstvo k športovaniu či produkty určené pre deti. Obchod je zameraný najmä na mliečne a mäsové výrobky s ich vlastnými značkami.

Keďže ide o diskont, cieľom predávať lacnejšie produkty ako v tradičných reťazcoch na Slovensku, čo má byť zrejme najväčším lákadlom pre zákazníkov.

V januári tohto roku Hospodárske noviny informovali, že Biedronka založila svoju slovenskú centrálu a  plánuje zriadiť aj skladové priestory. Tie by sa mali nachádzať v blízkosti Trnavy.

„Má ísť o nájom priestorov, ktoré ponúka developer priemyselných nehnuteľností CTP. V súčasnosti má na Slovensku postavených či plánovaných celkovo 14 logistických parkov v lokalitách ako Bratislava, Žilina, Košice, Banská Bystrica či práve spomínaná Trnava,“

uviedli HN.

Zatiaľ nepoznáme žiadne podrobnosti o tom, kde by mala zakotviť Biedronka v meste pod Urpínom.  Bol by to ďalší zahraničný obchodný reťazec v našom meste, čo nepochybne zvýši konkurenciu v Banskej Bystrici a bude záležať na ľuďoch, ako to v danej ekonomickej situácii prijmú.

Budeme pozorne sledovať vývoj situácie na slovenskom obchodnom trhu a keď sa niečo nové dozvieme, budeme vás o tom informovať.

Autor: (tom), Foto: Biedronka a ilustračné