Členovia organizačného výboru EYOF Banská Bystrica 2022 vysádzali v našom meste nové stromy

SPRÁVY
2 /

Vďaka víťaznému projektu „100 nových stromov pre Banskú Bystricu“, na ktorý získalo financie z Participatívneho rozpočtu mesta Banská Bystrica občianske združenie NOVÉ TVÁRE / NEW FACES, sa v rámci I. etapy na konci apríla v niektorých častiach mesta vysádzali vďaka dobrovoľníkom prvé desiatky stromov.

Stromy sú pre nás všetkých veľmi dôležité, pretože bez kyslíka, ktorý ich listy vylučujú, by bol život na Zemi veľmi odlišný. Dôležitosť stromov teda spočíva v tom, že bez týchto nádherných rastlín by planéta bola iba púšť.

Ďalšia etapa sadenia stromov bude podľa predsedu OZ Nové tváre/New Faces Vladimíra Ivana pokračovať na jeseň. V utorok sa členovia organizačného výboru EYOF Banská Bystrica 2022 na čele so svojím prezidentom – primátorom mesta Jánom Noskom rozhodli vysadiť ďalšie stromy.

Som rád, že dnes sme spolu s členmi organizačného výboru EYOF 2022 vysadili ďalších 22 stromov. Nové borovice, javory či ginká pribudli v okolí Hutnej, Švermovej ulice a THK. Práve okolitý areál bude centrom hlavného diania Európskeho olympijského festivalu mládeže, ktorý sa nezadržateľne blíži. Súčasťou podujatia je aj udržateľnosť, preto je našim cieľom čo najviac minimalizovať dopady na životné prostredie,“

uviedol Ján Nosko.

XVI. ročník letného Európskeho olympijského festivalu mládeže v Banskej Bystrici sa bude konať od 24. do 30. júla 2022 pod záštitou Medzinárodného olympijského výboru. Je to najväčšie európske multišportové podujatie pre mladých športovcov vo veku od 14 do 18 rokov.

V meste pod Urpínom a jeho okolí budú mladí športovci súťažiť  v desiatich športoch –  atletike, plávaní, džude, tenise, bedmintone, cestnej cyklistike, športovej gymnastike, volejbale, basketbale a v hádzanej. Okrem Banskej Bystrice sa využije aj športová infraštruktúra vo Zvolene, Detve, Badíne a v Slovenskej Ľupči.

Celkovo na Slovensko pricestuje v závere júla okolo 3 600 športovcov a členov realizačných tímov z takmer 50 krajín.

Autor: (tom) , Foto: mesto BB a ilustračné