Čínske čaje jesenného obdobia – prednáška spojená s ochutnávkou čajov v ŠVK Banská Bystrica

SPRÁVY
3 /

Štátna vedecká knižnica (ŠVK) v Banskej Bystrici – Centrum Window of Shanghai a  Konfuciov inštitút pre obchod pri Univerzite Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici srdečne pozývajú na zaujímavé podujatie. Prednáška sa uskutoční v utorok  14. novembra 2023 o 17:30 hod. v Spoločenskej sále (1. poschodie) ŠVK .

Priatelia z Konfuciovho inštitútu  pre obchod pri UMB predstavia tradičné čínske čajové ceremónie, spojené s ochutnávkou čínskych čajov typických pre jesenné obdobie.

Konfuciov inštitút pre obchod pri Univerzite Mateja Bela

Vznikol v decembri 2018 ako výsledok spolupráce medzi Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici a Dongbeiskou univerzitou financií a ekonómie v Daliane (DongbeiUniversity of Finance and Economics, Dalian).

Jeho zámerom je posilniť viditeľnosť UMB na vnútroštátnej úrovni, zvýšiť konkurencieschopnosť študentov UMB na globálnej úrovni a prispieť k rozvoju regiónu a k posilneniu spolupráce medzi oboma krajinami.

Cieľom inštitútu je poskytovať výučbu čínskeho jazyka a približovať čínsku kultúru študentom, zamestnancom UMB a verejnosti formou kurzov, prednášok a kultúrnych podujatí, ako aj ponúkať špecializované aktivity so zameraním na čínsky obchod a ekonomiku.

Konfuciove inštitúty sú neziskové vzdelávacie inštitúcie pôsobiace po celom svete na základe univerzitných partnerstiev, ktoré predstavujú platformu na kultúrnu výmenu a nové formy spolupráce medzi Čínou a ostatnými krajinami.

Všetkým návštevníkom odporúčame , aby sa pred prednáškou najedli, nakoľko čaj obsahuje kofeín a večer by ste mohli mať problém zaspať.

Prednáška bude v anglickom jazyku a zároveň bude aj tlmočená do slovenčiny. Viac informácií získate na www.svkbb.eu a https://www.cib.umb.sk/.

Zdroj: Soňa Šóky, Foto: ilustračné