Bystrický Terminal od 1. februára 2021 oficiálne spúšťa nový parkovací systém

SPRÁVY
3 /

Vlani v októbri sme informovali, že Obchodné centrum Terminal, ktorého súčasťou je aj autobusová stanica, mení parkovací systém. Ten bol v testovacej  prevádzke, ktorá onedlho skončí.

Viac miesta pre návštevníkov Terminalu

V Terminali sa nachádza viac ako 40 predajní a supermarket BILLA, v spodnej časti je umiestnená autobusová stanica. Návštevníci majú k dispozícii 300 parkovacích miest.  K pohodlnému nákupu prispieva aj bezbariérový prístup, nechýba ani dobíjacia stanica pre elektromobily.

Od 1. februára 2021 štartuje ostrá prevádzka parkovacieho systému pred Obchodným centrom TERMINAL v Banskej Bystrici. Pre návštevníkov bude cez deň prvých 90 minút zdarma, za každú ďalšiu hodinu bude poplatok len 1 euro s platbou v hotovosti alebo bezhotovostne aj na výjazdovom termináli.

Od otvorenia Terminalu spájajúceho obchodné centrum a autobusovú stanicu v Banskej Bystrici uplynuli už viac ako tri roky. Medzi časté podnety návštevníkov patrilo práve parkovanie pred centrom.

„Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli zaviesť moderný bezlístkový parkovací systém, ktorý uprednostní pravidelných návštevníkov a zároveň umožní aj dlhodobé parkovanie za dostupnú cenu,“

informuje vedenie Terminalu.

Platbu za parkovanie je možné uhradiť v platobnom automate umiestnenom pri hlavnom vstupe do centra, ale zároveň aj bezhotovostne na každom výjazde z parkoviska. V prípade záujmu o dlhodobé parkovanie alebo prejazd vozidlami taxislužby píšte na marketing@nc-terminal.sk.

Cenník parkovného OC Terminal od 1. februára 2021

Denné parkovanie PO – NE / 6:00 – 21:00

Do 90 min.                                                  zdarma

Každých začatých 60 min                                 1 €

Nočné parkovanie PO – NE / 21:00 – 6:00

Do 30 min.                                                  zdarma

Každých začatých 60 min                                 1 €

Zdroj: Alexandra Záni , Foto: Terminal BB