Bystrickí futbalisti vyhrali aj s druhým Lučencom a potvrdili líderskú pozíciu

0 /

Futbalisti banskobystrickej Dukly vyhrali aj štvrtý zápas na jar a zveľadili náskok na čele tretej ligy stred. V stredu zdolali v dohrávke 17. kola na štadióne v Kremničke druhý celok súťaže Lučenec 2:1. Získali teda po zime plný počet 12 bodov so skóre 9:2.

V prvom polčase boli domáci futbalisti viac na lopte, dominovali na ihrisku, ale šance neprichádzali. Hostia čakali na našu chybu a tá prišla v 23. minúte v podaní Hericha. Po nej nasledovala prihrávka medzi dvoch našich hráčov a za obranou Dukly sa ocitol Kováč, ktorý mieril po zemi presne k žrdi – 0:1. My sme mohli odpovedať po polhodine hry. Z pravej strany totiž putoval pred bránku dobrý center, ale hlavička Ďanovského nebola presná, mieril nad brvno. V 39. minúte však Saša Savič rozohral priamy voľný kop do pokutového územia a tam dominoval Lukáš Laksík, z voleja vyrovnal na 1:1.

Hneď po zmene strán sme skórovali i z druhej štandardky. Rohový kop Tótha z ľavej strany na prvú žrď predĺžil nešťastne jeden z hráčov Lučenca a vyššiu loptu umiestnil medzi žrde hlavičkou pohotový Jakub Herich z asi dvoch metrov – 2:1. Dokonale tak napravil svoju chybu z prvého polčasu. Potom sa hral prevažne medzišestnástkový futbal. Až v závere súper otvoril hru, čo mohol využiť Duklista Kostúrik. Z hranice pokutového územia najprv mieril do brankára a neskôr opečiatkoval žrď, keď loptu ešte vytesnil gólman Lučenca. Súper sa dostal v posledných okamihoch duelu taktiež do dobrej príležitosti, ale parádny zákrok predviedol tentoraz bystrický brankár Krejčí, keď loptu vytlačil spod brvna. Aj vďaka nemu sme získali tri dôležité body.

Po zápase sme oslovili trénera MFK Dukla Banská Bystrica Dušan Tóth, ktorý nám povedal:

„Bol to taktický a bojovný zápas. Veľa futbalovej krásy sme nevideli. Súper sa zameral na dobrú defenzívu, teda hlavne na hru na svojej polovici ihriska a od začiatku zdržiaval. Sťažoval nám kombináciu, nevedeli sme sa presadiť cez jeho dobre organizovanú hru. V prvom polčase sme prehrávali po chybe, ale vyrovnali sme zo štandardky a kľúčové bolo, že sme hneď na začiatku druhého polčasu dali druhý gól, tentoraz po rohovom kope. Potom už Lučenec musel otvoriť hru, mali sme teda viac priestoru. Dokázali sme si vypracovať príležitosti, ale niektoré sme nedotiahli do finálnej fázy. Mohlo to skončiť i vyšším rozdielom v náš prospech. Hoci i súper mal šancu. Bol to ťažký zápas. Myslím si, že vieme podať lepší výkon. O výsledku rozhodli štandardky.“

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Novohrad Lučenec 2:1 (1:1)

Góly: 39. Laksík, 46. Herich – 23. P. Kováč. Rozhodoval: Halfar. ŽK: J. Tóth, Laksík, Neušel – Pipíška. Diváci: 250.

Zostava MFK Dukla:

Krejčí – Gaško, Herich, Snitka, J. Tóth, Lukáč (46. Kostúrik), H. Kollár, Zumrovski (46. Kovanič), Savič (90. Neušel), Ďanovský (69. R. Valent), Laksík (87. Búry)

Ostatné výsledky: Oravské Veselé – N. Baňa 2:0.

Najbližšie sa predstaví banskobystrická Dukla vo Fiľakove. Duel je tam plánovaný na nedeľu 22. apríla o 16.00 hodine.

1. B. Bystrica 43b, 2. Lučenec 38b*, 3. R. Sobota 36b, 4. Lip. Hrádok 33b, 5. Kalinovo 33b, 6. Martin 29b, 7. Žarnovica 28b, 8. Námestovo 27b, 9. Oravské Veselé 26b, 10. Krásno n. Kys. 24b, 11. Lip. Štiavnica 24b, 12. Čadca 22b, 13. Teplička n. Váh. 22b, 14. N. Baňa 19b, 15. Fiľakovo 15b, 16. Detva 7b.

Pozn: mužstvá odohrali rôzne počty kôl, z úvodnej trojice má ešte Lučenec oproti B. Bystrici a Rimavskej Sobote jeden zápas k dobru.

Autor: (bl), Foto: autor