Blíži sa 27. ročník obľúbeného festivalu Halušky Fest Turecká v dňoch 19. a 20 júla 2024

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

V Tureckej sa bude znovu súťažiť vo varení a jedení bryndzových halušiek. V piatok 19. a sobotu 20. júla 2024 sa tu koná 27. ročník festivalu Halušky Fest Turecká Návštevníci si budú môcť vychutnať čerstvé halušky a občerstvenie spojené s kultúrnym programom.

Stalo sa tradíciou, že začiatkom leta sa v malebnej obci Turecká pod úpätím Krížnej usporadúvajú Majstrovstvá Slovenska a Európy vo varení a jedení bryndzových halušiek spolu s prezentáciou ľudových remesiel a predajom tradičných výrobkov.

Základnými surovinami na prípravu tradičných bryndzových halušiek sú bryndza, zemiaky, múka, slanina v celku a soľ. K príprave halušiek tisíc chutí môžu byť použité aj iné ingrediencie, napríklad kapusta, syrokrém, tvaroh, vajce, smotana či i exotické pochutiny slané i sladké. Každému podľa jeho chuti.

Na halušky do Tureckej sa oplatí prísť či už ako súťažiaci alebo návštevník. Je tu vždy veselo a čerstvé halušky náramne chutia. Tak neváhajte a najbližšiu sobotu alebo nedeľu si rezervujte na návštevu tejto pre Bystričanov blízkej obce pod Krížnou. Pôjde už o 27. ročník festivalu, ktorý sa koná od roku 1995.

Ivan Janovec

Ivan Janovec

Starosta obce Turecká Ivan Janovec spolu s organizátormi pozývajú všetkých gurmánov skvelé na halušky do Tureckej, na súťaž, remeslá a zábavu pre návštevníkov. Tešia sa na vašu účasť a stretnutie haluškárov z celého Slovenska.

Vstup na podujatie je bezplatný. Aktuálne informácie o festivale nájdete na www.facebook.com/obecturecka/.

Čo čaká návštevníkov festivalu Halušky Fest Turecká 2024:

*Tradičná súťaž vo varení a jedení bryndzových halušiek a Halušiek tisíc chutí

*Remeselný jarmok Halušky FEST Turecká

*Obecné bryndzové halušky pre všetkých návštevníkov

*VIP Kultúrny dom, halušky pre partnerov a účinkujúcich

*Občerstvenie-pivko-nealko-alko

*Atrakcie pre deti, súťaže

*Kultúrny program – country, folk, rock, folklór, starostovia, slovenské a české hity.

Generálnym partnerom festivalu je spoločnosť NIKA Považská Bystrica, hlavnými partnermi sú OOCR Stredné Slovensko s Ministerstvom cestovného ruchu a športu SR.

A takto to vyzeralo na haluškách v Tureckej vlani:

Autor: (tom), Foto: ilustračné