Banskobystrické Námestie SNP bude v sobotu patriť vzácnym automobilovým veteránom

ZAUJÍMAVOSŤ
0 /

V sobotu 6. augusta 2022 od 10:30 do 13:00 hod. si môžete prísť na banskobystrické Námestie SNP vychutnať v poradí už 8. ročník tradičného podujatia The Grand Retro Show. Čaká na vás prehliadka historických automobilov s posádkami v dobových kostýmoch.

8. ročník The Grand Retro Show

Príchod nádherných historických veteránov na bystrické centrálne námestie sa očakáva v sobotu o 10:30 hod. Ich moderovaná prehliadka bude spojená s koncertom banskobystrickej skupiny  Gatsby Sounds a hitmi tridsiatych rokov minulého storočia.

Medzi približne 50 vozidlami, motorkami a motocyklami nájdete i viaceré unikáty.  Premiéru bude mať model Wikov 35 Kapka z roku 1932, z ktorého boli na celom svete vyrobené len tri kusy.

Obdivovať môžete aj  auto Tatra 52 Sodomka,  povojnový veterán Ferrari Dino či vozidlo Lorraine Dietrich z roku 1907.

Na motorke BSA z roku 1928 zavíta na podujatie prvá dáma českého veteranizmu Libuše Schultzová.  Počas výstavy veteránov si na svoje prídu malí aj veľkí. Na Námestí SNP bude prebiehať aj Pivný festival.

Historické automobily sa o 13:30 hod. vydajú na cestu smerom k Zámku Vígľaš, kde pokračuje program The Grand Retro Show.

Zdroj: (tom) a mesto BB , Foto: redakčné a ilustračné