Banskobystrická Štátna opera pripravila pre divákov nový decembrový program

KULTÚRA
0 /

Štátna opera v Banskej Bystrici po vynútenej pandemickej prestávke otvorila svoje brány pre svojich priaznivcov, čo je radostná správa aj pre samotných umelcov. Naša operná scéna pripravila na december zaujímavý program, ktorý uvidia online aj diváci, ak sa na koncerty či predstavenia nedostanú.

Za dodržania všetkých nariadených hygienických opatrení Štátna opera uviedla v  piatok 27. novembra  najznámejšiu operetu banskobystrického rodáka Jána Móryho „Slečna vdova“.

Vedúca propagácie opery Katarína Uhríková pre TASR uviedla:

„V prvý decembrový deň diváci budú môcť pozrieť opernú drámu Eva od J. B. Foerstera. Záujemcovia, ktorí sa nedostanú do divadla, ju uvidia na stránke www.navstevnik.online  od 19:00 hod., keďže predstavenie bude streamované.“

Slávnostný koncert pri príležitosti 75. výročia ukončenia druhej svetovej vojny sa uskutoční 11. decembra. V jeho prvej časti zaznie Rachmaninovova Rapsódia na Paganiniho tému v podaní poľského klaviristu Tymoteusza Biesa, v druhej zaspievajú známe operné árie poprední slovenskí sólisti Terézia Kružliaková, Mária Porubčinová a Štefan Kocán. Spoluúčinkovať bude orchester Štátnej opery pod taktovkou dirigenta Martina Leginusa. Záznam koncertu bude na stránke navstevnik.online 19. a 29. decembra.

Tradičný „Vianočný koncert“ v podaní sólistov, zboru a orchestra banskobystrickej opery zaznie 18. a 19. decembra o 19:00 hod.

„S rokom 2020 sa chceme rozlúčiť v spoločnosti našich divákov, a tak 29. a 30. decembra o 18:00 hod. uvedieme pre nich operetu G. Dusíka Hrnčiarsky bál,“

dodala Uhríková s tým, že všetky aktivity priebežne aktualizujú na webovej stránke www.stateopera.sk a na facebookovej stránke Štátna opera Banská Bystrica. Tam priaznivci nájdu aj podrobný rozpis predstavení, ktoré sprístupňuje na stránke www.navstevnik.online.

Hrnčiarsky bál

Zdroj: TASR, Foto: ilustračné a ŠO BB