Tento týždeň majú bystrickí školáci jarné prázdniny. Kto by však čakal príchod zimy do nášho mesta, nedočká sa.
Slovenský hydrometeorologický ústav predpovedá na tento týždeň skôr jarné počasie. V pondelok bude v meste pod Urpínom spočiatku jasno, k večeru sa zamračí. Denná teplota sa bude pohybovať na úrovni 9°C, v noci klesne na 1°C.
V utorok sa nad Banskou Bystricou udrží veľká oblačnosť s dennou teplotou 11°C a nočnou okolo 2°C.
V stredu bude prevažne oblačno s miestnym mrholením. Ortuť teplomera sa cez deň udrží na 11°C, v noci budú 3°C.
Vo štvrtok sa naše územie od juhozápadu rozšíri výbežok vyššieho tlaku vzduchu. Bude ešte oblačno, postupne polooblačno, ojedinele aj s prehánkami. Cez deň nás čaká teplota do 10°C, v noci okolo 1°C.
V piatok začne nad časť Slovenska prúdiť o niečo teplejší vzduch, čo sa však v Banskej Bystrici výraznejšie neprejaví. Zostane polooblačno až oblačno s ojedinelým slabým dažďom. Denná teplota zostane na úrovni 11°C, v noci budú 2°C .
Cez víkend by sa malo vyjasniť. V sobotu po rannej oblačnosti sa popoludní obloha vyčistí s dennou teplotou do 7°C, v noci klesne na -1°C. V nedeľu bude polojasno s dennou teplotou na úrovni 6°C, v noci trochu primrzne pri -4°C.
Pokiaľ si naši školáci chcú trošku užiť snehu, musia vyštartovať do hôr. V meste sú pre nich pripravené rôzne programy, vrátane korčuľovania na zimáku. Alebo keď už nič iné, tak si treba v pokoji užiť chvíle voľna, trebárs aj na skoro jarnom vzduchu.
Zdroj: SHMU