Vyjadrenie riaditeľky Rooseveltovej nemocnice k jej odvolaniu z funkcie ministrom Krajčím

SPRÁVY
5 /

V stredu minister zdravotníctva Marek Krajčí, po predchádzajúcich personálnych rošádach, prekvapujúco odvolal z funkcie aj riaditeľku Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici Miriam Lapuníkovú. Zároveň ju dočasne poveril vedením tejto slovenskej Nemocnice roka 2019 do výberového konania.

Prinášame Vám reakciu Miriam Lapuníkovej v plnom znení:

Dobrý deň všetkým,

ak dovolíte, chcela by som, aby malo moje stanovisko dve roviny. Jednu pragmatickú a jednu emočnú.

Pán minister ma vopred informoval o svojom rozhodnutí zmeniť organizačnú štruktúru z kolektívneho orgánu na jedného štatutára. Na to sa automaticky viaže legislatívna povinnosť realizácie výberového konania. To je pragmatické konštatovanie.

Druhá je moja vnútorná emócia, ktorú intenzívne vnímam od včera. Musím povedať, že som úprimne dojatá spätnou väzbou, dôverou, ktorú dostávam, čo ma napĺňa pokorou a obrovským rešpektom. Všetkým úprimne ďakujem.

Budem sa snažiť viesť celý náš tím, všetkých zamestnancov aj naďalej v plnom nasadení do výberového konania. Budeme pracovať na našej vízii, všetkých projektoch, zvyšovaní štandardu a kontinuálnom rozvoji Rooseveltovej nemocnice, aby sme aj naďalej zlepšovali jej postavenie a spoluprácu so všetkými subjektmi.

Ja viem, že je to o ťažšie, že sme po všetkých stránkach vo veľmi neistom období, kedy musíme bojovať aj s neviditeľným nepriateľom koronavírusu a strachom z neistoty. Práve to nám musí dať vnútornú silu na to, aby sme nerezignovali. Preto hurá do práce.

Ešte raz veľká vďaka všetkým za podporu.

S pozdravom Ing. Miriam Lapuníková, MBA, riaditeľka (poverená vedením)

PS pre kolegov: To ale neznamená, že keď sa mi nebude niečo páčiť, že Vám to nepoviem.

Zdroj: Rooseveltova nemocnica, Foto: ilustračné