Social Impact Academy pokračuje v bystrických verejných prednáškach

SPRÁVY
0 /

Prečo nestačí chrániť životné prostredie sťažnosťami na sociálnych sieťach a prečo sú petície také obľúbené u politikov aj verejnosti? Ak to chceš vedieť, príď už 12. novembra 2019 do 365.labb na Lazovnej 5 v Banskej Bystrici.

V rámci projektu Social Imapct Academy sa v banskobystrickom komunito – coworkingovom centre 365.labb uskutočnila prvá verejná prednáška na tému Sociálne inovácie, na ktorú prišiel porozprávať Martin Pechovský o  inováciách. Na svoju prednášku zavolal ľudí z praxe, ktorí dokázali pretaviť jeho slová do skutočných aktivít a motivovať tak zúčastnených ľudí, aby sa viac zaujímali o potreby inovácií.

Po úspešnej prednáške na tému sociálne inovácie prináša projekt Social Impact Academy ďalšiu prednášku, ktorá sa uskutoční už 12. novembra o 17:00 hod. a bude zameraná na aktívne občianstvo.

„Prizvali sme dobrovoľníčky zo združení Slatinka a Očami prírody, aby nám priblížili, prečo je dôležité byť aktívnym občanom, aké možnosti ako občania máme a ako ich môžeme využiť na zlepšenie svojho okolia. Vysvetlia nám, aká je recyklovateľnosť jednotlivých zložiek komunálneho odpadu, ako aj my môžeme prispieť svojou troškou a aký vplyv má produkcia odpadu na prírodu,“

hovorí Eva Ščepková, projektová manažérka projektu Social Impact Academy.

Prednáška je zameraná na kvalitu nášho života, ktoré určuje aj prostredie, v ktorom žijeme. Kto by mal na Slovensku dbať o to, aby sme mali čistý vzduch, zdravé potraviny, či čistú vodu? Máme nárok na tieto aspekty nevyhnutné pre náš život automaticky alebo musíme urobiť niečo aj my sami?

Kam siaha naša spoluzodpovednosť za to, čo dýchame a pijeme, za to, čo okolo nás žije alebo aj nežije? Aj týmto otázkam sa budeme venovať už 12. novembra počas prednášky s názvom Aktívne občianstvo.

„Počas prednášky sa dozviete aj to, prečo sa mladí ľudia vo Zvolene rozhodli vyčistiť svoje okolie a ukázať tak verejnosti, že aj malými krôčikmi sa dá dosiahnuť niečo veľké,“

dopĺňa Nora Bělousovová, marketingová manažérka projektu Social Impact Academy.

Projekt realizuje občianske združenie LINK CoWorking Banská Bystrica spolu s partnermi Rada mládeže Banskobystrického kraja a Språkogkulturforening z Nórska. Projekt Social Impact Academy je podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Viac informácií: soc.imp.academy@gmail.com, facebook https://www.facebook.com/socialimpactacademysk/
Link na podujatie Aktívne občianstvo: www.facebook.com/events/481039585837035.

Zdroj: Nora Bělousovová, Foto: Social Impact Academy